Gdzie podziwiać niezapomniane widoki na panoramę Krakowa?

Kraków to miasto z ciekawą historią, dobytkiem kulturowym czy artystycznym, wobec czego zdecydowanie warto zgłębiać jego tajemnice i odkrywać coraz to nowsze fakty. W mieście dni stają się coraz dłuższe, a słoneczna pogoda sprzyja na spacery lub piesze wycieczki po mieście. Jest to idealny sposób na to, by z bliska poznać miasto i poczuć jego atmosferę, która zarówno dla jego mieszkańców, jak i wszystkich turystów budzi pozytywne emocje i zapewnia mnóstwo wspomnień. Lubią tu przebywać zarówno przyjezdni, jak i turyści, którzy zawsze chętnie wybierają hotel Grand Ascot – właśnie dzięki lokalizacji w centrum miasta, jednak w cichej i spokojnej uliczce, z daleka od zgiełku miasta.

Skąd najłatwiej?

Hotel Grand Ascot w Krakowie jest również idealnym punktem wyjściowym, gdzie możemy rozpocząć wycieczkę, by podziwiać panoramę miasta – zarówno w trakcie dnia, jak i wieczorami, które stają się coraz cieplejsze i zachęcają do pozostania na zewnątrz. By nacieszyć się widokiem miasta, zdecydowanie warto udać się na kopce, których w Krakowie nie brakuje. Te najpopularniejsze to oczywiście: Kopiec Krakusa, Kopiec Kościuszki oraz Kopiec Piłsudskiego.

Jeśli jesteście miłośnikami spacerów po mieście, jak i przebywania w otoczeniu zieleni, a ponadto podziwiania z góry panoramy Krakowa, z pewnością zainteresujecie się wycieczką, która zapewni Wam wszystkie wymienione wcześniej cechy. By chociaż trochę przybliżyć historię kopców i zachęcić do ich odwiedzenia, warto przeczytać nasz post i zapoznać się z faktami na ich temat.

Kopiec Krakusa – najstarszy kopiec w Krakowie

Kopiec Krakusa, zwany też Kopcem Kraka to najstarszy kopiec Krakowa i największy prehistoryczny kopiec w Polsce. Położony 2,4 km od Wawelu, ma wysokość 16 metrów. O jego wielkiej randze na pewno świadczy fakt, że okna Sali Poselskiej w Zamku Królewskim na Wawelu umiejscowione są w ten sposób, by niegdyś rządzący w Polsce królowie podejmując najważniejsze decyzje, mogli podziwiać jego widok, który przypominał o wielości zasług ich poprzednika. Z kopca roznosi się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Krakowa, która warta jest zobaczenia zarówno w trakcie dnia, jak i w nocy, kiedy to miliony kolorowych światełek zapewniają niezapomniany wręcz widok na miasto – z pewnością jest on warty zobaczenia!

Kopiec Kościuszki – piękna panorama Krakowa

Kopiec Kościuszki jest kolejnym z najważniejszych symboli Krakowa, usypanym na cześć bohatera narodowego – Tadeusza Kościuszki. Kopiec ma wysokość ponad 34 metrów, natomiast z jego wierzchołka możemy podziwiać zarówno panoramę Krakowa, jak i Jurę Krakowską-Częstochowską, a przy dobrej widoczności nawet odległe o 100 km Tatry. Przy kopcu funkcjonuje także Muzeum Kościuszkowskie.

Kopiec-Kosciuszki

Jest to więc idealne miejsce, by poznać historię drogi Polaków do wolności, obejrzeć wystawy i zobaczyć zabytkowy XIX-wieczny fort. Przed wejściem na kopiec należy kupić bilet, który oprócz możliwości wejścia na szczyt, daje również wstęp na wszystkie wystawy w forcie.

Kopiec Piłsudskiego – najwyższy spośród krakowskich kopców

Kopiec Piłsudskiego to najwyższy spośród wszystkich istniejących w Krakowie kopców, a co więcej – jest to również najwyższy kopiec w Polsce. Położony jest on na wzgórzu Sowiniec w Lasku Wolskim i upamiętnia kolejnego bohatera narodowego – Józefa Piłsudskiego. Zarówno kopiec, jak i jego okolica to świetne miejsce na rekreację. Prowadzi do niego kilka szlaków spacerowych wytyczonych w Lasku Wolskim, a najpopularniejszy z nich to ten obok zoo w Krakowie. Kopiec Piłsudskiego ma niesamowitą specyfikę – zbocza Sowińca są zalesione, wobec czego w trakcie wspinania się na wierzchołek, panorama miasta wyłania się stopniowo ponad zielonym dywanem liści i drzew. Zdecydowanie warto wybrać się tam dla tak niezapomnianych widoków!

Jak widać, zagłębianie zarówno historii Krakowa, jak i najciekawszych jego zakątków może być niesamowitą rozrywka zarówno dla gości z innych miast w Polsce, jak również turystów spoza granic kraju. Po całodniowych wyprawach i powrocie do hotelu Grand Ascot, można odpocząć relaksując się na przykład w naszym lobby barze, gdzie barmani przygotują zarówno pyszne koktajle czy aromatyczne kawy lub odwiedzić naszą restaurację Four, gdzie zarówno miłośnicy kulinarnych doznań, jak i entuzjaści deserów z pewnością znajdą coś dla siebie.

Zachęcamy więc do zatrzymania się w hotelu Grand Ascot w centrum Krakowa, skąd do poznania historii i odkrycia miejsc, które na długo zapadną w pamięci, jest dystans pozwalający na spacer połączony ze zwiedzaniem. Warto zaznać takiej przygody!

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online
Zobacz wszystkie oferty