EU

Najlepsze miejsca na zachód słońca w Krakowie

Zachód słońca kryje w sobie coś magicznego. Urok chwil podczas zachodzącego słońca jest trudny do opisania słowami — to uczucie spokoju i zachwytu, gdy słońce maluje niebo odcieniami ciepłych kolorów. Chociaż zwykło się przyjmować, że najpiękniejsze zachody występują nad morzem, to wcale nie trzeba jechać daleko, aby doświadczyć tej magii. Bo i Kraków ma wiele w tej kwestii do zaoferowania. W tym artykule przedstawimy więc najlepsze miejsca na zachód w Krakowie, które zachwycą zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Gdzie zobaczyć zachód słońca w Krakowie? Na Kopcach!

Zacznijmy od podstaw, czyli Kopców! To chyba najprostsza odpowiedź na pytanie, gdzie zobaczyć zachód słońca w Krakowie. Bowiem krakowskie kopce to magiczne miejsca, gdzie historia splata się z naturą, tworząc niepowtarzalny klimat. To właśnie tutaj zachody słońca nabierają wyjątkowego charakteru. Warto zaplanować wieczorny spacer na Kopiec Krakusa lub Kopiec Piłsudskiego, by doświadczyć niezapomnianych chwil. 

Widok ze szczytów kopców oferuje oszałamiającą panoramę miasta, którą zachód słońca dopełnia swoimi odcieniami. Tamtejsza atmosfera jest niezwykle romantyczna i relaksująca, tworząc idealne warunki do chwili zadumy i kontemplacji. Niestety nie wszystkie Kopce dostarczają niezakłóconą atmosferę do podziwiania zachodu. Weźmy więc pod uwagę, planując wycieczkę, że na przykład Kopiec Kościuszki jest otwarty od 9 do 19. Dlatego też ta pora w lecie nie sprzyja obserwowaniu zachodzącego słońca. 

Najlepsze miejsca na zachód słońca w Krakowie

Pozostałe miejsca na zachód słońca Kraków

Jeżeli jednak Kopce nas nie przekonują, to mamy także inne propozycje, obejmujące na przykład tereny ze zbiornikami wodnymi, w których pięknie odbija się słońce. Wśród najlepszych miejsc na zachód słońca w Krakowie można wyróżnić Bagry, Zakrzówek, Bulwary Wiślane oraz (nie do końca w Krakowie) Opactwo Benedyktynów. Przyjrzymy się więc kolejno każdej z opcji. 

Wawel i Bulwary Wiślane

Na naszej liście nie można pominąć Wzgórza Wawelskiego i Bulwarów Wiślanych. To miejsce, które łączy w sobie historię, architekturę i naturę. Zachód słońca nabiera wręcz baśniowego charakteru, malując niebo odcieniami różu i fioletu, które odbijają się w wodzie Wisły. To prawdziwie romantyczny widok, który zostawia niezapomniane wrażenie.

Bagry

Bardzo popularne Bagry stają się jeszcze bardziej urokliwe o zmierzchu, kiedy zachód słońca odbija się w spokojnej tafli wody. To idealne miejsce na wieczorny spacer z bliskimi czy na chwilę zatrzymania się, by podziwiać malownicze widowisko natury i światła. Nie trzeba jechać nad morze, aby doświadczyć niezrównanego widoku! 

Zakrzówek

Kolejna wodna propozycja to oczywiście Zakrzówek. Ten dawny kamieniołom przekształcił się w zbiornik wodny, wokół którego można spacerować i podziwiać zachód słońca. To miejsce oferuje niezwykle nastrojową aurę dla chwili refleksji. Aparat fotograficzny to więc punkt obowiązkowy!

Tyniec i opactwo Benedyktynów

Naszą ostatnią propozycją, która znajduje się nieopodal Krakowa, jest Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Jest to jednak z pewnością opcja warta uwagi, kiedy idzie o zachód słońca. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną połączyć zachwyt nad naturą z duchowym wyciszeniem.

Pamiętaj, że odkrywanie najlepszych miejsc na zachód w Krakowie to podróż przez naturę, emocje i niezwykłe doświadczenia. Każde z wymienionych miejsc oferuje unikalne wrażenia, które pozostawiają trwałe wspomnienia. Niech te chwile zachwytu nad zachodem słońca staną się inspiracją do odkrywania piękna w codziennym życiu oraz do kontemplacji nad przemijającymi momentami.

A jeżeli szukasz pomysłów na to, co możesz robić w stolicy Małopolski i okolicach za dnia, to sprawdź artykuły 6 miejsc blisko Krakowa, które warto odwiedzić oraz Co warto zobaczyć w Nowej Hucie w Krakowie? Mamy nadzieję, że lektura dostarczy wielu inspiracji!

 

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: