EU

7 najważniejszych rzeczy, które warto ze sobą zabrać na wyjazd wakacyjny

Wybierając się na wakacje czy w jakąkolwiek podróż dobrze jest wcześniej przygotować listę przedmiotów, które musimy spakować. Pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, ale też nie spakowaliśmy przytłaczającej ilości rzeczy, pozwoli w pełni wykorzystać ten czas. Co więc najlepiej zabrać ze sobą na wyjazd?

co zabrać na wakacje? Dokumenty, portfel telefonSpis treści:

Lista rzeczy co zabrać na wakacyjny wyjazd

1. Dokumenty i pieniądze

To najważniejsze z rzeczy, które muszą znaleźć się w bagażu. Podstawą jest dowód osobisty. Potrzebne może być też prawo jazdy, jeśli chcemy przemieszczać się samochodem – własnym lub wynajętym na miejscu. Jeżeli planujemy wakacje z dzieckiem, nie możemy zapomnieć o książeczce szczepień. Poza tym na wakacjach nie obejdziemy się bez karty płatniczej. Nie zaszkodzi również pomyśleć o gotówce i drobnych na wypadek sytuacji, w których nie można płacić kartą.

2. Apteczka

Środki medyczne to kolejny niezbędny element każdej walizki. W pierwszej kolejności spakujmy leki, które stale przyjmujemy, w tym przede wszystkim te, których nie da się kupić bez recepty. W razie potrzeby tabletki przeciwbólowe czy inne środki medyczne będzie można kupić w pobliskiej aptece.

3. Elektronika

Wakacje to dobry czas na odpoczynek od telefonu i laptopa, ale w dzisiejszych czasach ciężko się bez nich obejść nawet w takich sytuacjach, tym bardziej, że mogą one dostarczać rozrywki i pozwalają na kontakt z bliskimi. Miejmy w pamięci też ładowarki. Ponadto na urlopie z oczywistych względów przydatny jest aparat fotograficzny wraz z zapasową kartą pamięci.

Sprawdź również: Gdzie podziwiać niezapomniane widoki na panoramę Krakowa

lista rzeczy do spakowania na wyjazd

4. Kosmetyczka

Na wyjazdach najlepiej sprawdza się kosmetyczka w wersji mini. Na wakacjach wystarczy ograniczyć się do ulubionych kosmetyków, które używamy na co dzień i niezbędnych akcesoriów higienicznych. W sklepach można znaleźć duży wybór kosmetyków o niewielkich pojemnościach, aby kosmetyczka nie zajmowała zbyt dużo miejsca w walizce. Pamiętajmy, że niektóre z kosmetyków i przyborów są na wyposażeniu hotelowej łazienki.

5. Odpowiednie ubrania

Dobór garderoby na urlop zależy nie tylko od tego, gdzie się wybieramy i jaka będzie pogoda, ale także od konkretnych urlopowych planów. Warto zabrać ze sobą ubrania, które pozwolą wyglądać schludnie i wygodnie, aby poczuć pełną swobodę wolnego czasu, ale też dobrze się czuć z własnym wizerunkiem i wyglądać atrakcyjnie na pamiątkowych zdjęciach.

Zawsze powinniśmy mieć ze sobą ochronę przeciwdeszczową, aby brzydka pogoda nie stanowiła przeszkody w zwiedzaniu miasta. Jeśli ma to być weekend we dwoje, jak najbardziej wskazana jest elegancka sukienka lub koszula i spodnie, w których śmiało można choćby udać się na romantyczną kolację do hotelowej restauracji.

6. Przewodnik turystyczny

Jeśli w planach mamy zwiedzanie miasta, na pewno przyda się przewodnik, który dostarczy mnóstwo inspiracji oraz sporą dawkę wiedzy o historii danego miejsca i jego unikalnym klimacie. Dzięki przewodnikowi z łatwością dobierzemy najbardziej atrakcyjne cele wycieczki. Pomocna będzie też mapa z wcześniej zaznaczonymi punktami, do których chcemy się udać, albo po prostu GPS w telefonie.

Czytaj także: Tajemnicze miejsca w Krakowie, które warto zwiedzić

7. Przenośna rozrywka

Warto również wcześniej zaplanować dodatkowe atrakcje. Być może najdzie nas ochota na urozmaicenie sobie czasu za pomocą ulubionej formy relaksu, na którą dotychczas brakowało czasu. Przygotujmy książki i filmy lub gry (np. poręczne planszówki), które dostarczą upragnionej rozrywki i odprężenia.

Co zabrać ze sobą na wakacje – podsumowanie

Powyższa lista może się wydawać oczywista. Okres przed wyjazdem jest jednak dla wielu z nas pełen gorączkowych przygotowań. W takim stanie nie trudno zapomnieć nawet o oczywistych rzeczach. Brak jednego z wymienionych elementów może się niekorzystnie odbić na całej podróży. Aby więc oszczędzić sobie nieprzyjemnych niespodzianek, polecamy wcześniej sporządzić listę tego, co wziąć ze sobą na wakacje czy wyjazd do hotelu.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: