EU

Co robić w deszczowy weekend w Krakowie?

Spis treści

Czasem pogoda nas nie rozpieszcza i zmusza do zmiany planów na ostatnią chwilę. Jednak silny wiatr czy opady deszczu nie oznaczają, że musisz spędzić cały dzień w domowym zaciszu lub pokoju hotelowym. Kraków to miasto bogate w atrakcje turystyczne, nie tylko na świeżym powietrzu. Możesz wykorzystać okazję i zdecydować się na jedno z wielu ciekawych miejsc, które oferuje stolica Małopolski.

co robić podczas deszczu w krakowie

Atrakcje turystyczne idealne na deszczowy weekend w Krakowie

Nie trać czasu na siedzenie w domu, gdy za oknem pada deszcz. W Krakowie masz szeroki wybór miejsc, do których możesz się udać podczas brzydkiej pogody. Interesujesz się historią? A może jesteś fanem sportu? Na pewno znajdziesz atrakcję, która zagwarantuje Ci dobrze spędzony czas. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Dziórawy Kocioł przy ulicy Grodzkiej

Miejsce idealne dla fanów popularnej serii J. K. Rowling o Harrym Potterze. Lokal ma przytulną, magiczną atmosferę. Zakochają się w nim fani młodego czarodzieja, ale przypadnie również do gustu poszukiwaczom smacznych ciast oraz napojów. Popijając pyszne kremowe piwo możesz zakupić gadżety związane z książkami.

Kino

Kraków to nie tylko duże multipleksy, takie jak Cinema City czy Multikino. Jeśli uwielbiasz oglądać filmy, ale szukasz kameralnego  i klimatycznego miejsca, to zapraszamy do Kina pod Baranami lub Kina Kijów. W repertuarze znajdują się najpopularniejsze tytuły, często można także oglądnąć bardziej niszowe produkcje.

Escape Room

W stolicy Małopolski znajduje się kilkadziesiąt Escape Roomów ze zróżnicowanym poziomem trudności i tematyką, od przygodowych po horrory, thrillery, historyczne czy fantasy. Celem zabawy jest wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia przed upływem godziny. Musisz wykazać się sprytem, logicznym myśleniem oraz umiejętnością współpracy ze swoimi towarzyszami. Zazwyczaj do Escape Roomu może wejść od 2 do 5 osób, ale dostępnych jest również kilka propozycji dla pojedynczych zawodników.

Podziemia Rynku Głównego

Podziemny oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa znajduje się pod wschodnią częścią Rynku Głównego. Jego powierzchnia zajmuje ponad 6 tysięcy m2, z czego rezerwat archeologiczny ma blisko 4 tysiące m2. W Podziemiach można zwiedzać czasowe ekspozycje oraz stałą, zatytułowaną „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. W skład stałej ekspozycji wchodzą, m.in. hologramy zabudowy Rynku, cmentarzysko z XI wieku, relikty spalonej osady, średniowieczne bruki Sukiennic, Kramy Bolesławowe i Bogate, a także dawne wodociągi.

Fabryka Schindlera

W 1937 roku na terenie Zabłocia powstała fabryka naczyń emaliowanych i wyrobów blaszanych. W czasie II wojny światowej jej właścicielem był Oskar Schindler. Obecnie w budynku można znaleźć jedno z najpopularniejszych muzeów, odwiedzanych co roku przez tysiące turystów. Znajdująca się tam ekspozycja przybliża historię Krakowa podczas wojennej okupacji. Jest to wystawa poruszająca wzrok i słuch, poruszająca trudne tematy oraz ukazująca przez jakie cierpienia przechodzili inni ludzie.

MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK znajduje się terenie dawnej Fabryki Schindlera. Jest to jedna z najnowocześniejszych atrakcji turystycznych na terenie Krakowa. W MOCAKu można znaleźć prace polskich i zagranicznych artystów. Nawiązują one do tradycji awangardy XX wieku, wychodzą od modernizmu poprzez kierunki związane z ekspresją, teatrem, performansem i abstrakcją.

Jeśli planowałeś zwiedzanie, ale zastał Cię deszczowy weekend w Krakowie, już wiesz co robić, aby wykorzystać możliwości oferowane przez miasto.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: