EU

Atrakcje dla dzieci w Krakowie. Co warto zobaczyć?

Spis treści

Urlop z dziećmi warto odpowiednio zaplanować, tak, aby zarówno dorośli, jak i najmłodsi świetnie się bawili podczas wypoczynku. Kraków to miasto pełne atrakcji, które zaspokoją nawet najbardziej wybrednych podróżników. Warto jednak wiedzieć, jakie miejsca będą najlepsze dla dzieci. Poznaj, które atrakcje w Krakowie sprawią, że Twoje dziecko będzie zachwycone.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Decydując się na wyjazd do historycznej stolicy Polski, można liczyć na urlop pełen wrażeń, zarówno kulturowych, architektonicznych, jak i kulinarnych. Co ciekawe – Kraków to nie tylko stare miasto i przepiękny Wawel. Miasto zachwyci Cię różnorodnością atrakcji, również tych przeznaczonych dla dzieci. Warto pamiętać, aby przed zaplanowaniem wizyty w danym miejscu, sprawdzić, czy będzie ono odpowiednie dla najmłodszych. Pomocna w tym może być obsługa hotelu Grand Ascot – z pewnością podpowie, jakie miejsca będą najbardziej atrakcyjnie dla rodzin z dziećmi. Do tego uzyskasz także wsparcie w organizacji wycieczek oraz zakupie biletów.

atrakcje dla dzieci kraków

Co warto zobaczyć i gdzie zabrać dziecko?

Zastanawiasz się, jak zaplanować urlop i jakie są najciekawsze atrakcje dla dzieci w Krakowie i okolicach? Doskonałą rozrywkę dla rodzin zapewnią:

Muzeum Iluzji Krakil

To idealnie miejsce zarówno dla najmłodszych, jak i rodziców. Zaskoczą Cię iluzje historyczne, fizyczne, optyczne czy takie, które łączą w sobie elementy wszystkich. Ty i Twoi bliscy będziecie zachwyceni, jak można ciekawie spędzić czas z całą rodziną.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Czy podczas świetnej zabawy możliwa jest także nauka? Tak, jeśli wybierzesz atrakcję dla dzieci w Krakowie taką jak Ogród Doświadczeń. Na obszarze wynoszącym 6 ha umieszczono wiele ciekawych wystaw, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych.

Smok wawelski

Prawdziwe smoki zieją ogniem – również ten wawelski. Warto zobaczyć rzeźbę podczas pobytu w Krakowie, np. po zwiedzaniu zamku. Smok zieje w 10-minutowych odstępach przez całą dobę. Z pewnością zaskoczy to Twoje dzieci.

Muzeum Podziemia Rynku

Warto wiedzieć, że Kraków ma także rynek podziemny, znajdujący się tuż pod głównym. W muzeum można dowiedzieć się, jak historycznie wyglądało to miejsce, a dzięki wielu ciekawym ekspozycjom, również tym multimedialnym, cała rodzina będzie się świetnie bawić.

To tylko kilka miejsc, które będą doskonałymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych w Krakowie.

Atrakcje dla małych dzieci – Kraków

Część osób obawia się, że nie znajdzie atrakcji dla małych dzieci w Krakowie. Niesłusznie – urlop z maluchami w tym mieście może obfitować w wiele ciekawych rozrywek. Z pewnością najmłodszym spodobają się atrakcje, takie jak:

Żywe Muzeum Obwarzanka

Każdy, kto odwiedzi Kraków, powinien choć raz skosztować obwarzanka. Charakterystyczny wypiek doczekał również swojego własnego muzeum. Najmłodsi spędzą w nim świetnie czas, dowiadując się wielu ciekawostek, a przy tym będą mieć możliwość wykonania własnego obwarzanka. Odwiedzający to miejsce mogą liczyć także na degustacje.

Place zabaw w Parku Jordana

Czy jest coś lepszego niż jeden plac zabaw? Tak, różne ich rodzaje dostępne w Parku Jordana. To świetnie rozwiązanie dla rodzin z małymi i starszymi dziećmi, gdyż każdy znajdzie tu idealną rozrywkę dla siebie. Maluchy będą doskonale bawić się na tradycyjnym lub piaszczystym placu zabaw, natomiast starsze pociechy mogą spróbować swoich sił we wspinaczce linowej.

Takie atrakcje pozwolą na miłe spędzenie czasu dla całej rodziny, a dzięki rezerwacji w hotelu Grand Ascot, po dniu pełnym wrażeń możliwy będzie komfortowy wypoczynek.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: