EU

Citybreak Kraków – co warto zwiedzić?

Spis treści

Jeśli posiadasz ograniczony budżet i niewiele wolnego czasu, a marzysz o wypoczynku w popularnym turystycznie mieście, wybierz Kraków na citybreak – słynne królewskie miasto nad Wisłą. Znajdziesz tu mnóstwo atrakcji, od doskonale zachowanych zabytków, przez miejsca rekreacyjne, aż po klimatyczne i jedyne w swoim rodzaju knajpki w zaułkach krakowskiego Kazimierza.

Kraków – citybreak wśród pomników kultury

Miłośnicy historii i reliktów przeszłości z pewnością będą zachwyceni wielością zabytków, które oferuje im legendarne miasto. Już w obrębie krakowskiego Rynku znajdziesz wiele z nich: Brama Floriańska, kościół Mariacki a w nim słynny ołtarz Wita Stwosza i polichromie Jana Matejki, Sukiennice wraz z Galerią Malarstwa i Rzeźby XIX wieku i wiele zabytkowych kościołów. Przechadzając się Grodzką, jedną z najstarszych ulic, pomiędzy zabytkowymi kamienicami sięgającymi XV wieku, dotrzesz do Zamku Królewskiego. Mowa oczywiście o Wawelu, będącym obecnie nekropolią większości królów Polski i ich rodzin a także bohaterów narodowych, wieszczów i biskupów. Zdecydowanie warto wybrać się na zwiedzanie komnat zamku, by poczuć historyczny klimat i zobaczyć bogate zbiory przedmiotów sztuki i użytku pochodzące z różnych wieków. Będąc na Wawelu nie zapomnij odwiedzić groty smoka i zapoznać się z legendą sięgającą przełomu XII i XIII wieku. Jeśli lubisz intensywne zwiedzanie, zajrzyj do Muzeum Narodowego w którym spotkasz Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci, najcenniejszy obraz w polskich zbiorach. Wybierz się do zabytkowego kompleksu jednego z pierwszych w Europie uniwersytetów – Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz do Muzeum Archeologicznego, na wystawę o bogach starożytnego Egiptu, kolekcji ukazującej pradzieje Małopolski i rozwój człowieka od początków jego istnienia. Obrazom wizualnym towarzyszy mnóstwo rekwizytów, dzięki którym możemy poczuć się jak przeniesieni w czasie. Jeśli wolisz wystawy z elementami nowoczesności, zachęcamy do zwiedzania podziemi krakowskiego Rynku, w których znajdziesz multimedialnie przedstawienie historii początków miasta i zabytków dowodzących trwającego w nim nieprzerwanie od 900 lat handlu.

 

Citybreak Kraków – co warto zobaczyć?

Kraków to miasto nie tylko zabytków, choć oczywiście tych jest tu ogrom. Dla osób lubiących spędzać czas aktywnie na powietrzu, ceniących rekreację lub doświadczenia naukowe, również znajdzie się miejsce w królewskim grodzie. Istnieje tu masa dostępnych aktywności, od wyprawy na krakowskie kopce (kopiec Kościuszki, Kraka, Wandy), przez ośrodki sportu (Park Wodny) po Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema będącego oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. W tym ostatnim zobaczysz na własne oczy wiele praw fizyki, korzystając z ponad stu urządzeń umożliwiających eksperymentalne doświadczenia. Zachęcamy również do odwiedzenia nieustannie modernizowanego krakowskiego ZOO, a imprezowiczom polecamy wieczorne szaleństwo w jednym z wielu klubów mieszczących się w uliczkach Rynku Głównego. Warto również zobaczyć synagogi w Krakowie.

Gdzie iść się zrelaksować?

Dla romantyków ceniących wyjątkowe, urocze miejsca, również mamy rozwiązania – spacer po Plantach zwieńczony filiżanką pysznej kawy, w jednej z knajpek urokliwego Kazimierza. Dawna żydowska dzielnica obecnie oferuje niesamowicie klimatyczne restauracje, kawiarnie i bary, a także budżetowe punkty z kultowymi przekąskami. Innym miejscem, które warto odwiedzić (zwłaszcza przez ceniących spokój i naturę) jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odnajdziesz w nim wiele potężnych, rzadko spotykanych roślinnych okazów, złapiesz oddech od tłocznego miejskiego zgiełku i poczujesz się jak na wczasach w tropikalnej dżungli.

Nie sposób wymienić wszystkich turystycznych atrakcji Krakowa oferujących się na citybreak, lecz warto odwiedzić choć część miejsc przytoczonych w powyższym artykule. Zachęcamy do częstszych wypadów i wakacji w naszym królewskim mieście.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: