Zarówno kilkudniowa wizyta w celach biznesowych, jak i dłuższy pobyt turystyczny w innym mieście wymaga zadbania o wygodnie miejsce noclegowe. Decydując się na hotel, możesz nie tylko wygodnie się wyspać. Zyskasz też dostęp do wielu dodatkowych usług, które zapewnią Ci znacznie wyższy komfort wypoczynku. Aby osiągnąć taki cel, warto jest starannie wybrać hotel, zwracając uwagą na kilka istotnych czynników. Oto te najważniejsze.

Słoneczny pokój klasy premium w hotelu Grand Ascot w Krakowierooms

Wybór hotelu a cel pobytu

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć przed wyborem hotelu, jest precyzyjne określenie celu, w jakim się w nim zatrzymujesz. Od powodu wizyty zależy, czy w pokoju będziesz przebywać tylko w nocy, czy też w ciągu dnia i czy zechcesz skorzystać z posiłków, basenu albo siłowni. Jeżeli przybywasz do miasta w celach biznesowych, możesz też zwrócić uwagę na:

  • dostęp do telewizora z programami satelitarnymi,
  • bezpłatne łącze WiFi, dzięki któremu skorzystasz z laptopa,
  • akcesoria umożliwiające przygotowanie kawy czy herbaty.

Nieco inne oczekiwania będziesz mieć w sytuacji, gdy bierzesz ślub lub jesteś gościem weselnym w hotelowej restauracji. Telewizor i Wi-Fi z pewnością nie będą aż tak istotne jak dostęp do lodówki z zimnymi napojami oraz wygodne łóżko. Zastanawiając się, jak wybrać hotel na wesele, z pewnością musisz też zwrócić uwagę na ceny pokoi. Opłata za nie dodatkowo podniesie koszt uroczystości, zwłaszcza jeśli przyjmujesz wielu gości spoza Twojego miasta.

Czytaj także: Co warto zabrać do hotelu?

Jak wybrać dobry hotel na wakacje?

Jeśli planujesz wizytę w danym mieście w celach turystycznych i wypoczynkowych i planujesz zwiedzać zabytki, przed podjęciem decyzji zwróć uwagę na następujące cechy obiektu:

  1. lokalizacja – wybór miejsca, w którym znajduje się hotel, jest uzależniony od preferencji. Decydując się na centrum miasta, nie możesz liczyć na ciszę i spokój, ale z pewnością wszędzie dotrzesz szybko. W sąsiedztwie zawsze znajdziesz sklepy, kino czy teatr oraz restaurację. Istotne mogą być bliskość parku czy środków komunikacji, jeśli nie chcesz jeździć samochodem,
  2. wyżywienie – dostęp do hotelowej restauracji, kawiarni czy możliwość zamówienia śniadania do pokoju są bardzo ważne, jeśli planujesz pobyt biznesowy i nie chcesz tracić czasu na poszukiwanie lokali gastronomicznych. Na wakacjach możesz pozwolić sobie na większe urozmaicenie, ale z pewnością komfortowe będzie zjedzenie śniadania w pokoju. Warto też sprawdzić rodzaj menu, zwłaszcza jeśli masz określone preferencje lub jesteś z dzieckiem,
  3. wyposażenie hotelu i pokoju – zazwyczaj jest ono uzależnione od standardu określonego liczbą gwiazdek. Dlatego zastanawiając się, jak wybrać dobry hotel, powinieneś dostosować ich liczbę do oczekiwanego poziomu usług. W obiekcie dwugwiazdkowym raczej nie znajdziesz siłowni i basenu, a często też lodówki w pokoju. W standardzie powinny jednak znaleźć się podstawowe naczynia i czajnik elektryczny. Istotnymi elementami są dostęp do łazienki oraz jej wyposażenie, takie jak środki czystości czy ręczniki,
  4. usługi dodatkowe – ich oferta powinna być dostosowana do twoich preferencji. Jeśli jesteś z rodziną, istotne będą między innymi udogodnienia dla dzieci, hotelowe przedszkole czy plac zabaw. Single na wakacjach chętniej skorzystają z dyskoteki, baru alkoholowego, basenu czy SPA. Nie bez znaczenia są dostęp do bezpłatnego internetu, parkingu czy możliwość zabrania ze sobą psa.

Czytaj także: Co oznaczają gwiazdki hotelowe?

Jaki hotel w Krakowie?

Jeśli celem Twojej wizyty jest stolica Małopolski, z pewnością chcesz wiedzieć, jaki hotel w Krakowie spełni Twoje oczekiwania. Miasto ma wiele obiektów hotelowych o różnym standardzie i lokalizacji, co pozwala na dokonanie właściwego wyboru. Ciekawą i jednocześnie bardzo atrakcyjną propozycją będzie czterogwiazdkowy hotel Grand Ascot. Dużym atutem obiektu jest lokalizacja na Starym Mieście, gdzie znajduje się wiele ważnych obiektów zabytkowych, takich jak Sukiennice, Stary Rynek czy Kościół Mariacki.

W tym obiekcie znajdziesz apartamenty, pokoje rodzinne i jednoosobowe, bezpłatne Wi-Fi, parking, a także doskonale wyposażone centrum fitness. Pokoje zapewniają m.in. zestaw do parzenia kawy i herbaty. Do hotelu możesz też zabrać ze sobą psa. Ponadto obiekt oferuje transfer na lotnisko.

Czytaj również: Co to jest workation i jak je zorganizować?

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online
Zobacz wszystkie oferty