EU

Co to jest workation i gdzie je zorganizować?

Workation to słowo, które powstało z połączenia dwóch angielskich słów work -praca i vacation – wakacje. Mianem tym określamy urlop wypoczynkowy, w trakcie którego pracownik zdalnie wykonuje swoją pracę zawodową. Na pierwszy rzut oka może to wydawać się podobne do home office. 

Spis treści:

Workation w centrum Krakowa

Różnica polega na tym, że nie pracujemy w domu, ale w typowo wypoczynkowym miejscu, na przykład w trakcie pobytu na wakacjach. Formalnie nie jesteśmy jednak na urlopie, z racji, że wykonujemy swoje obowiązki, nie wykorzystujemy więc też dni urlopowych. Czy taka forma wypoczynku jest popularna w Polsce i czy workation w Krakowie to dobry pomysł? 

Workation, czyli praca połączona z wakacjami

Workation podbił serca pracowników i pracodawców za oceanem już kilka lat temu, jednak w Polsce nadal nie jest on jeszcze zbyt popularny. Jeszcze do niedawna praca zdalna nie cieszyła się zbytnią popularnością nad Wisłą. W ostatnim roku pandemia zredefiniowała jednak nasze podejście do tego tematu i obecnie w dużej części firm home office stało się codziennością. Workation jest więc niczym innym, jak kolejnym krokiem, na który wcześniej czy później będzie decydowało się coraz więcej pracodawców. W końcu jaka różnica, czy swoje 8 godzin pracy wykonasz w domu czy w innym mieście lub innym kraju?

Naszą propozycją na start jest więc workation w Krakowie – małymi krokami, zacznijmy wprowadzać ów trend w obrębie naszego kraju. Dlaczego Kraków? Bo jest to miasto, w którym nie brak atrakcji po zmroku, a to kluczowe dla osób decydujących się na taką formę wypoczynku. Pracując na pełen etat pozostają Ci do dyspozycji jedynie popołudnia, wieczory i weekendy.

Kraków jako Miasto Królów jest w Polsce miejscem idealnym na workation. Wiele obiektów, które możesz zwiedzić, ma późne godziny zamknięcia, a wieczorami również nie będziesz się nudzić. Krakowski Rynek tętni życiem do późnych godzin nocnych, na każdym kroku mijasz restauracje, bary i kluby, w których możesz spędzić czas w dobrej atmosferze.

Gdzie zorganizować workation w Krakowie?

Podstawą udanego wyjazdu na workation jest odpowiedni hotel. To w końcu on zamieni się na kilka tygodni w Twoje nowe biuro. Ważne jest więc, by stwarzał odpowiednio komfortowe warunki do pracy. Prawidłowo urządzona przestrzeń w pokoju hotelowym powinna umożliwiać wygodne rozłożenie się z niezbędnym do pracy wyposażeniem – najczęściej komputerem. Niezmiernie ważne jest też wyciszenie pokoi przed hałasem dobiegającym z zewnątrz czy z sąsiadujących pomieszczeń, szczególnie wtedy, gdy często musimy odbywać służbowe rozmowy czy wideokonferencje.

Warto więc zdecydować się na obiekt odpowiednio wysokim standardzie, np. hotel 4-gwiazdkowy Grand Ascot. Znajduje się on w centrum Krakowa, dzięki czemu nie musisz się martwić dalekimi dojazdami, gdy będziesz chciał zwiedzać miasto lub późną nocą wracać do swojego apartamentu. Oszczędność czasu na dojazdach będzie ważna tym bardziej, że jak wspomnieliśmy wcześniej z racji służbowych obowiązków zostaje mniej czasu na cieszenie się urokiem zwiedzanego miasta.

W Grand Ascot czekają Cię apartamenty klasy premium, przygotowane w taki sposób, aby sprostać wszelkim Twoim wymaganiom. Profesjonalna obsługa dołoży wszelkich starań, by pomóc zorganizować sam pobyt w naszym hotelu oraz zaplanować wieczorne atrakcje. Niewątpliwym atutem jest również klimatyczna restauracja, bo czym byłyby wakacje bez znakomitego jedzenia? Niezależnie od tego, czy wybierasz się na tradycyjny urlop podczas pandemii, czy jednak planujesz workation, w hotelu Grand Ascot dania serwowane przez naszych kucharzy pozwolą poznać to, co najlepsze w małopolskiej kuchni.

Zapraszamy do skorzystania z oferty hotelu Grand Ascot!

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: