EU

Gdzie na spacer w Krakowie? Top 5 najpiękniejszych tras

Kraków to jedno z najważniejszych i najciekawszych miast w Polsce. Jednak prawdziwe piękno tego regionu poznasz, gdy wybierzesz się na spacer. Wtedy odkryjesz urokliwe uliczki, odpoczniesz od miejskiego zgiełku, a do tego znajdziesz mnóstwo pysznych knajpek. Na pewno chcesz przeżyć taką przygodę, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę miejsc, gdzie warto udać się na spacer po Krakowie!

spacer po krakowie

Spis treści:

Spacer w Krakowie – 5 najpiękniejszych tras

Planty

Zastanawiasz się, gdzie na spacer w Krakowie? Koniecznie umieść na liście planty, czyli jeden z najważniejszych parków tego miasta. W końcu nie tylko znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, ale przede wszystkim oferuje naprawdę malownicze krajobrazy. Tym bardziej że planty mają aż 40 hektarów, a do tego otaczają całe Stare Miasto. Dzięki temu z łatwością odsapniesz od miejskiego zgiełku, a jednocześnie pozostaniesz w pobliżu najciekawszych zabytków Krakowa.

Błonia

Kolejny interesujący, a do tego piękny krakowski park, czyli Błonia. Czy wiesz, że to jeden z największych tego typu terenów miejskich w całej Europie? Dzięki niemu bez problemu zapomnisz o tym, że znajdujesz się w tak dużym mieście. Poza tym na Błoniach zachwycisz się pięknymi krajobrazami, cudowną zielenią oraz wygodnymi ścieżkami. Po prostu możesz tam nie tylko spacerować, ale też urządzić piknik, wybrać się na przejażdżkę rowerową, a nawet puszczać latawce i bawić się z psem.

Czytaj także: Gdzie podziwiać niezapomniane widoki na panoramę Krakowa?

Łąki Nowohuckie

Zauważ, że Łąki Nowohuckie to nie tylko urokliwe miejsce, ale również oryginalne pod względem przyrodniczym – w końcu to Użytek Ekologiczny, który został objęty ochroną prawną. Ten niezwykły teren kryje w sobie wspaniałe krajobrazy, bogatą roślinność oraz zróżnicowane gatunki ptaków. Dlatego jest to dobry obszar dla miłośników birdwatchingu bądź po prostu dla osób, spragnionych kontaktów z naturą. Poza tym Łąki Nowohuckie znajdują się w pobliżu Placu Centralnego, więc z łatwością znajdziesz ten unikalny obiekt przyrodniczy.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Oryginalna roślinność, barwne kwiaty, a do tego śpiew ptaków i brzęczenie owadów – brzmi jak wiejska sielanka? Właśnie takie widoki oraz emocje dostarcza Ogród Botaniczny należący do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, gdzie na spacer po Krakowie, to musisz dodać to miejsce na swoją listę. Odkryjesz tam naprawdę unikatowe drzewa, krzewy czy kwiaty. Poza tym zachwycisz się mnogością kolorów, a do tego spędzisz miło czas. Poza tym ta trasa sprawdzi się nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią. Pamiętaj tylko, że to dość popularny ogród, więc jeżeli zależy Ci na ciszy, to idź tam o poranku, a będziesz mógł cieszyć się większym spokojem i prywatnością.

Sprawdź także: Jak poruszać się po Krakowie?

Kopiec Kościuszki

Będąc w Krakowie, powinieneś odwiedzić kilka najważniejszych obiektów – jednym z nich jest właśnie Kopiec Kościuszki. W końcu to miejsce bardzo wiele znaczy dla lokalnej społeczności, a do tego zachwyca swoją wielkością, stanowi ciekawy punkt widokowy i pełni funkcję zachwycającej trasy spacerowej. Dlatego udaj się tam na wolną przechadzkę – szczególnie gdy akurat jest ładny i słoneczny dzień. Wtedy z góry bez problemu zobaczysz całe miasto. Koniecznie uwiecznij te krajobrazy na zdjęciach. Choć spacer po Kopcu Kościuszki bywa wymagający, to jednocześnie zapewni Ci dużo emocji, a do tego pozwoli odetchnąć od miejskiego hałasu i ruchu ulicznego

Sprawdź także: Co warto zobaczyć w Krakowie z dzieckiem?

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: