EU

Dobre praktyki czyli CSR w naszym hotelu

Grand Ascot Hotel w centrum Krakowa

Dobre praktyki społeczne i ekologiczne w naszym obiekcie

Grand Ascot to butikowy hotel w sercu Krakowa. Nasza praca polega na byciu najlepszym gospodarzem tego miejsca dla naszych gości. Dysponujemy bazą 63 pokoi i apartamentów, parkingiem dla gości, strefą sauny i salą fitness.
W ramach CSR (Corporate Social Responsibility) czyli społecznej odpowiedzialności biznesu celujemy w najwyższe standardy obsługi, wyposażenia, udogodnień oraz działań prospołecznych i proekologicznych. Nasz obiekt akceptuje pobyt zwierząt, a w tym roku zdecydowaliśmy się, by 20% opłaty za pupila przekazywać kwartalnie na rzecz fundacji „Przytulisko” w Harbutowicach. Małymi krokami wdrażamy ekologiczne rozwiązania w ramach naszych możliwości. Od sadzenia własnych ziół, przez akcję „Rowerem do pracy”, po szklane butelki wielokrotnego użytku z wodą z dystrybutora.

2 listki wystarczą

Zachęcamy gości hotelowych do zmniejszenia zużycia ręczników papierowych. Na każdym ogólnie dostępnym dozowniku widnieje odpowiedni komunikat zachęcający do tej praktyki.

Minimalizujemy wyrzucanie żywności

Wprowadziliśmy dodatkowe boxy śniadaniowe dla gości hotelowych korzystających z bufetu śniadaniowego. W celu ograniczenia strat żywności goście za dodatkową opłatą mogą zapakować na wynos drugie śniadanie i przekąski. Minimalizujemy wyrzucanie żywności do minimum.

wspieramy-schronisko

Wspieramy schronisko dla psów

Od marca 2023 nasz hotel zdecydował o przekazywaniu 20% z każdej opłaty za pupila na fundację „Przytulisko”
w Harbutowicach. Kwartalnie nasz obiekt przeleje środki na konto fundacji ratującej zdrowie i życie głównie
psów.

wspieramy-schronisko

Oszczędzamy energię

Kładziemy duży nacisk na działania ekologiczne. W naszym obiekcie korzystamy z systemu BMS, pozwalającemu na oszczędność energii poprzez zarządzanie m.in. czujnikami świateł oraz scenami grzewczymi i świetlnymi.

Las Dla Nas

Celem kolejnego projektu, do którego dołączył Grand Ascot jest zwiększenie zalesienia w Polsce oraz zmniejszenia zużycia surowców w naszym obiekcie. Zależało nam, by goście mieli realny wpływ na politykę zrównoważonego rozwoju w naszym hotelu, dlatego w każdym z pokoi znajduje się dedykowana zawieszka informująca naszą obsługę o tym, że pokoju nie trzeba sprzątać w danym dniu.
Im więcej zawieszek uzyją naszych goście, tym więcej metrów kwadratowych lasu w naszym imieniu posadzi fundacja „Las Dla Nas”.

Las dla nas

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: