EU

Odpoczynek dla seniora w hotelu – o czym należy pamiętać?

Spis treści

Emerytura to idealny czas, aby w końcu zacząć podróżować. Zatem nie dziwi fakt, że seniorzy z ochotą wyjeżdżają na wakacje. Warto jednak zadbać o dobrą organizację podróży i wybór odpowiedniego hotelu. Dzięki temu odpoczynek będzie znacznie przyjemniejszy i komfortowy. Dowiedz się, o czym warto pamiętać przy organizowaniu wakacji dla seniora oraz jaki hotel najlepiej się wtedy sprawdzi.

Hotel dla seniora – dobra lokalizacja

Planując odpoczynek dla seniorów, należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Jednym z ważnych aspektów jest dobra lokalizacja hotelu. Obiekt powinien znajdować się w pobliżu atrakcji, tak by możliwe było dojście piechotą np. do rynku czy dojechanie taksówką. Atutem będzie także, jeśli w niedalekiej odległości znajduje się dworzec PKP. To znacznie ułatwi komunikację. W przypadku wizyty w miastach takich jak Kraków warto sprawdzić, czy jest możliwość rezerwacji miejsca parkingowego na terenie obiektu. Dzięki temu zmotoryzowani seniorzy nie będą mieć problemu z zaparkowaniem samochodu. Hotel Grand Ascot znajduje się nieopodal rynku głównego oraz starego miasta, dzięki czemu ma idealną lokalizację dla osób ceniących sobie wygodę i łatwy dostęp do popularnych miejsc. Choć obiekt znajduje się nieopodal najważniejszych atrakcji, to jest w cichej uliczce, przez co gwarantuje spokój i prywatność. W ten sposób można połączyć zalety bliskości do najważniejszych miejsc w mieście, ale również zadbać o to, aby po dniu pełnym wrażeń senior mógł należycie wypocząć.

Odpoczynek dla seniora

Wakacje dla seniorów – komfortowy hotel

Kolejnym aspektem, który ma ogromne znaczenie przy wyborze hotelu na odpoczynek dla seniorów, jest komfort. Warto zadbać, aby obiekt miał odpowiedni standard, dzięki czemu zagwarantuje wygodę po dniu pełnym zwiedzania. Komfortowe meble oraz nowoczesna łazienka to obowiązkowe wyposażenie. Ogromnym atutem będą także dodatkowe atrakcje w hotelu, takie jak:

  • sala fitness – coraz więcej seniorów stawia na aktywność fizyczną, dzięki czemu mogą zadbać o dobrą formę,
  • sauna – wiele osób ceni sobie relaks w tym miejscu, zwłaszcza na urlopie,
  • restauracja – urlop to również czas, kiedy oprócz poznawania nowych miejsc, próbuje się pysznych i wyjątkowych dań. Warto zadbać także, aby hotel umożliwiał dostarczenie posiłków i napojów wprost do pokoju, jeśli goście sobie tego zażyczą.

Dzięki temu wypoczynek w obiekcie będzie znacznie przyjemniejszy.

Hotel dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Planując wakacje dla seniora, należy mieć na uwadze także udogodnienia. Hotel powinien być wyposażony w windę, która umożliwi komfortowe przemieszczenie się, również dla osób poruszających się na wózku widłowym. Warto także sprawdzić, czy są dostępne pokoje dostosowane do osób niepełnosprawnych, czyli takie z odpowiednio wyposażoną łazienką, niższymi łóżkami oraz łatwo dostępnym przyciskiem do zaalarmowania obsługi. Wypoczynek w takim obiekcie będzie komfortowy oraz bezpieczny dla seniorów.

Hotel dla seniora ze świetną obsługą

Jakość obsługi świadczy o klasie hotelu. Dlatego szukając miejsca na odpoczynek dla seniora, najlepiej wybrać takie, w którym pracuje życzliwa i pomocna kadra. Dzięki temu gość hotelowy uzyska:

  • informacje na temat najlepszych atrakcji w mieście,
  • pomoc w zorganizowaniu wycieczki,
  • wsparcie przy zakupie biletów,
  • pomoc w zaplanowaniu urlopu, tak by ten obfitował w atrakcje.

W ten sposób osoby, które nie znają miasta, a chciałyby zwiedzić najpiękniejsze zabytki oraz wybrać się do najciekawszych miejsc, uzyskają pomoc w zorganizowaniu wakacji. Warto zwiedzić krakowską Nową Hutę albo zobaczyć nietypowe atrakcje w Krakowie. To gwarancja, że żaden dzień urlopu bez względu na pogodę nie będzie nudny.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: