EU

Cykliczne imprezy dla biegaczy w Krakowie

Kraków to nie tylko miejsce pełne zabytków i historycznych miejsc do zwiedzania. To także idealna przestrzeń dla wszystkich fanów aktywnego odpoczynku oraz dla miłośników biegania. A to dlatego, że przez cały rok można cieszyć się różnorodnymi imprezami biegowymi w Krakowie, które pozwalają na poznanie tego pięknego miasta od innej strony. W zależności od celu, pory roku czy dystansu — każdy znajdzie odpowiedni maraton dla siebie.

maratony biegowe są częstym wydarzeniem w Krakowie

Spis Treści:

Królewska Triada Biegowa dla zapalonych biegaczy

Na szczególną uwagę zasługują trzy maratony w Krakowie, które łączą się w Królewską Triadę Biegową. Należą do niej Cracovia Maraton, Bieg Trzech Kopców oraz Cracovia Półmaraton Królewski.

Cracovia Maraton to impreza odbywająca się w kwietniu, która corocznie gromadzi tysiące uczestników chcących zmierzyć się długim dystansem. Od początku przyświeca jej hasło „z historią w tle”. Trasa maratonu przebiega więc przez najpiękniejsze historyczne miejsca w Krakowie, takie jak Rynek Główny, Wawel czy Sukiennice, ale także przez nowoczesne obiekty i przyrodnicze przestrzenie. Trasa biegu liczy 42,196 km i jest ograniczona do 6 godzin. Stanowi punkt obowiązkowy dla fanów biegania.

Kolejnym punktem Triady jest Bieg Trzech Kopców. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na pokonaniu 13 km trasy pomiędzy trzema kopcami w Krakowie — Kopca Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Limit czasu wynosi 2 godziny, a różnica poziomów sięga 160 m. Co ciekawe, jest to jedyny odbywający się w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Triadę kończy Cracovia Półmaraton Królewski, organizowany cyklicznie od 2014 roku. Biegacze mają za zadanie zmierzenie się z trasą o długości 21,097 km w czasie nieprzekraczającym 3 godzin. Uczestnicy mają okazję podczas biegu podziwiać piękno Krakowa, oraz dotrzeć do mety zlokalizowanej w TAURON Arenie Kraków. Zarówno Cracovia Półmaraton Królewski, jak i cała Triada to jedne z najważniejszych imprez dla biegaczy w Krakowie, których żaden fan biegania nie powinien opuścić.

 imprezy biegowe kraków

Jakie inne imprezy biegowe w Krakowie warto zapisać w kalendarzu?

Ciekawym wydarzeniem odbywającym się w różnych miastach, między innymi w dawnej stolicy Polski, jest Poland Business Run. Jest to charytatywny, sztafetowy bieg biznesowy, którego celem jest pomoc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Kiedy mowa o imprezach biegowych i maratonach w Krakowie, nie można zapomnieć też o Runmageddonie. Jest to wyzwanie nie tylko dla ciała, ale też dla umysłu, odbywające się cyklicznie w różnych lokalizacjach w Polsce. Opiera się na pokonywaniu własnych ograniczeń, nie tylko poprzez bieg, ale także inne przeszkody. Trasa i liczba przeszkód zależy od wybranej formuły i waha się od 1 do 12 km. Dostępna jest także dla dzieci.

Warte uwagi są także takie wydarzenia, jak I Ty możesz biegać wieczorem, czyli cotygodniowe, bezpłatne biegi na dystansie 5 km i 10 km oraz Bieg Pamiętaj z nami dla osób chcących upamiętnić wojenną historię Krakowa. Biegacze powinni także zainteresować się Krakowskim Półmaratonem Marzanny oraz Krakowskim Biegiem z Dystansem „Dla małych serc”.

Jak widzisz, biegacze w Krakowie nie mogą narzekać na nudę. Zarówno doświadczeni, jak i mniej zaawansowani biegacze mogą spróbować swoich sił w różnych maratonach i podziwiać urocze zakątki miasta. Jeśli jednak preferujesz inny rodzaj aktywności fizycznej, to pamiętaj, że imprezy biegowe w Krakowie, to nie jedyne, co ma do zaoferowania miasto. Równie ciekawe są sporty wodne w Krakowie czy też joga w plenerze. Do zobaczenia w Krakowie!

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: