EU

Joga w plenerze. Najlepsze miejsca do ćwiczeń w Krakowie

Joga to świetny wybór dla osób w każdym wieku, zarówno dla mężczyzn i kobiet, osób które często uprawiają sport lub nie mających zbyt dużo ruchu w ciągu dnia. Jest to także doskonała forma aktywności fizycznej dla tych, którzy pracują przy komputerze i spędzają dużo czasu siedząc przy biurku.

Spis treści:

Co daje nam regularne uprawienie jogi? Przyspieszamy w ten sposób tempo przemiany materii w organizmie, poprawiamy krążenie krwi oraz metabolizm. Wpływa to pozytywnie na kondycję naszego układu sercowo-naczyniowego, pomaga bardziej efektywnie spalić tkankę tłuszczową oraz usunąć szkodliwe toksyny i złogi z jelit. Joga wzmacnia ciało, nasze mięśnie stają się elastyczniejsze i giętkie, co ma znaczący wpływ na redukcję wszelkich napięć powstałych, np. na skutek pracy fizycznej i siedzącej. Dodatkowo joga wycisza, pozwala zredukować negatywne skutki stresu, takie jak bezsenność, nerwowość, kołatanie serca. Wiele osób potwierdza, że dzięki regularnym treningom jogi zmniejszyły się ich ataki migreny.

Joga w plenerze w krakowie

Joga w plenerze w Krakowie – gdzie wybrać się na sesję?

Uprawianie jogi w plenerze przynosi jeszcze więcej korzyści niż zajęcia na sali. Dlaczego? Wybierając miejsce z dala od ulicy, możemy odetchnąć świeżym powietrzem, lepiej dotleniamy organizm. Jeśli ćwiczymy w słońcu to wspieramy nasz system immunologiczny i zwiększamy produkcję witaminy D. Co więcej, obcowanie z naturą przynosi ukojenie, pomaga osiągnąć stan dogłębnego relaksu i zwiększa poziom rozluźnienia. Gdzie joga w plenerze w Krakowie sprawi największą radość?

Dużą zaletą jogi jest to, że można ją uprawiać praktycznie wszędzie, gdyż nie potrzeba do niej dużo miejsca lub ciężkiego sprzętu. Wystarczy, że udasz się ze swoją matą w zaciszne miejsce i oddasz ćwiczeniom. Możesz praktykować jogę samodzielnie lub skorzystać z (często bezpłatnych) sesji prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Jednym z popularniejszych miejsc na jogę w plenerze w Krakowie jest Park Jordana. Duża ilość płaskiego terenu pośród drzew i krzewów zachęca do rozłożenia maty na zielonej trawie i zaczerpnięcia oddechu podczas wyciszającej sesji jogi. To właśnie tam bardzo często organizowane są darmowe spotkania, podczas których możesz podpatrzeć pracę instruktorów. Park Jordana znajduje się blisko centrum miasta, jednak można się w nim zrelaksować w otoczeniu natury.

Najlepsze miejsca w Krakowie do uprawiania Jogi

Jeśli zamiast parku, preferujesz błonia, to na trening jogi wybierz łąki nowohuckie. Ogromne połacie płaskiego terenu to idealne miejsce na relaksującą sesję. Teren ma prawie 52 hektary, więc z łatwością znajdziesz spokojne miejsce, w którym będziesz mogła się wyciszyć i wsłuchać w dźwięki natury. Jest tam dużo ptaków, których śpiew wprowadzi Cię w odprężający trans.

Arena Garden, znajdująca się przy Tauron Arenie, to również popularny kierunek wśród osób lubiących ćwiczyć w plenerze. Miejsce to jest bardzo klimatyczne i pełne uroku. Możesz zaszyć się w kącie pośród drzew na sesję jogi, a następnie spotkać z przyjaciółmi na wygodnych leżakach i skorzystać z bogatej oferty foodtrucków. Miejsce to jest dobrze skomunikowane, więc łatwo dojedziesz komunikacją miejską lub własnym rowerem.

Warto skierować swoje kroki w kierunku Parku Lotników. Miejsce to znajduje się w niedużej odległości od centrum, jednak jest bardzo spokojne. Zielone, naturalne otoczenie sprzyja zaczerpnięciu głębokiego oddechu. Jest tam sporo płaskiego terenu, na którym możesz rozłożyć swoją matę. W Parku Lotników również możesz się załapać na organizowane zajęcia z jogi.

To tylko jedne z wielu miejsc na mapie Krakowa, w których możesz uprawiać sport na świeżym powietrzu. Teraz wystarczy, że ubierzesz się w wygodny strój i weźmiesz matę, aby czerpać korzyści z jogi w plenerze.

Zarezerwuj dostępne pokoje w Grand Ascot:

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online
Zobacz wszystkie oferty