EU

Sporty wodne w Krakowie – jak zorganizować aktywny weekend w Krakowie?

Mieszkańcy Krakowa oraz liczni turyści odwiedzający miasto, mają do wyboru sporo ciekawych atrakcji. W stolicy Małopolski nie ma miejsca na nudę! Można zwiedzać przepiękne zabytki i ciekawe muzea, korzystać z kina, teatru i filharmonii. Przy pięknej pogodzie idealnym pomysłem jest spacer po urokliwych parkach lub przejażdżka jedną z wielu tras rowerowych. Amatorzy aktywności fizycznej mogą przebierać w siłowniach, klubach fitness, orlikach i halach sportowych, na których zawsze znajdzie się ktoś do gry w koszykówkę, piłkę nożną lub siatkówkę.

Spis treści:

Latem dużą popularnością cieszą się sporty wodne w Krakowie. W mieście jest cały szereg miejsc, w których można korzystać z wodnych atrakcji, zarówno na świeżym powietrzu, jak i pod dachem. Z łatwością zorganizujesz aktywny weekend w mieście.

sporty wodne w krakowie

Jakie sporty wodne można uprawiać w Krakowie?

Wisła i jej dopływy to doskonałe miejsca na uprawianie sportów wodnych. Na terenie miasta i w jego okolicach znajdują się także zalewy oraz jeziora, położone w pięknych okolicznościach przyrody. Co roku przyciągają wielbicieli aktywności sportowych oraz odpoczynku pod chmurką.

Wake Camp Kraków to centrum sportów wodnych, w którym czekają na Ciebie cztery strefy: Water Zone, Fun Zone, Kids Zone oraz Chill Zone. Sektor Water Zone oferuje szeroki wybór aktywności, takich jak wakeboard, paddleboard, skimboard oraz narty wodne. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami wodnymi, możesz skorzystać z ich akademii wakeboardu, w której od podstaw nauczysz się pływania na desce.

Nowa Huta skrywa wiele atrakcji, a jedną z nich jest spływ kajakowy rzeką Dłubnią aż do Wisły. Przecina ona zielone tereny Nowej Huty. Trasa spływu ma ok. 6 km, a Nowa Huta Travel oferuje różne wersje spływu: samodzielny, z instruktorem oraz wyjątkową mikrowyprawę kajakowo-rowerową aż po Niepołomice. Z atrakcji mogą korzystać doświadczone osoby, zupełni nowicjusze, a nawet rodziny z dziećmi. To świetny sposób na aktywny odpoczynek połączony z podziwianiem przyrody i miasta od strony rzeki.

Aktywny weekend wraz ze sportami wodnymi

Na terenie zalewu Bagry zlokalizowany jest WakePoint, obiekt sportowo-rekreacyjny, oferujący swoim gościom szereg aktywności sportowych. Na miejscu można skorzystać z nart wodnych oraz wakeboardu z przeszkodami, umożliwiającymi efektowne akrobacje. WakePoint posiada wypożyczalnię sprzętu i szkółkę wakeboardową, a po męczącym dniu można zrelaksować się na wygodnych leżakach i pufach w barze na plaży.

W przypadku brzydkiej pogody polecamy baseny w Krakowie. Park Wodny to doskonała okazja na relaks i naukę. Dorośli na pewno ucieszą się na myśl o jednym z 8 solankowych jacuzzi, leczniczych hydromasażach oraz saunarium. Dzieci będą szaleć na 8 zjeżdżalniach o łącznej długości 800 m, Tęczowej Ścieżce i Rwącej Rzece, a także ściance wspinaczkowej i brodziku z Wyspą Piratów. W Parku Wodnym prowadzone są zajęcia oswajające z wodą, nawet dla kilkumiesięcznych maluchów!

Na terenie miasta można znaleźć inne baseny, na których poćwiczysz pływanie, np. basen AGH, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Kolna”, Com-Com Zone Prokocim, Lemon Fitness, Klub Sportowy Korona, CSiR Cascada, OSR Kurdwanów Nowy czy kryta pływalnia przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1.

Wybierz jedną z wielu ofert sportów wodnych w Krakowie i spędź aktywnie weekend, korzystając z dostępnych możliwości. Zrelaksuj się na świeżym powietrzu bądź rozruszaj mięśnie na jednym z wielu basenów.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: