EU

Zakrzówek, czyli odkryte baseny w Krakowie

Tafla krystalicznie czystej wody majestatycznie otulona wapiennymi Skałkami Twardowskiego i niezwykłą naturą sprawia, że Zakrzówek to miejsce, które nie od dziś wzbudza zachwyt mieszkańców grodu Kraka, jak i przybywających tutaj tłumnie turystów. Już niebawem, zostanie on oficjalnie otwarty w zupełnie nowej odsłonie oryginalnego kąpieliska! Jeżeli pragniesz odkryć urok tego niezwykłego zakątka, już dziś zaplanuj swój niezapomniany urlop w Krakowie!

Spis treści:

Kąpielisko na Zakrzówku – wielki debiut sezonu 2023

Zaadaptowana dla potrzeb odwiedzających przestrzeń na Zakrzówku to inwestycja, na którą czekano od lat. Z początkiem czerwca Park Zakrzówek, a nieco później (22 czerwca br.) baseny, udostępnione zostaną dla wszystkich w swojej pełnej krasie. Ten zapierający dech w piersiach zakątek od lat słynie jako jedno z najurodziwszych miejsc w okolicach Krakowa, a w obecnej formie, jako zmodernizowane kąpielisko zapowiada się jako jedna z najbardziej przyciągających atrakcji sezonu wakacyjnego. Krakusi kochają wypoczynek nad wodą, co pokazuje popularność Zalewu Bagry, a nowe miejsce z pewnością przyciągnie niczym magnes mieszkańców okolic, jak i turystów z zagranicy, pragnących odkryć to nietuzinkowe miejsce.

kraków zakrzówek

Czym urzeka „nowy” Zakrzówek?

Możliwość skorzystania z aktywnego odpoczynku w malowniczej scenerii to jedna z największych zalet Zakrzówka. Inwestor zadbał tutaj o każdy szczegół, a efektem intensywnych prac jest pięć pływających basenów o głębokości od 40 cm do dwóch metrów. Poszczególne kąpieliska otoczone są drewnianymi pomostami, które zapewniają komfortowe plażowanie i przemieszczanie się pomiędzy basenami. Niestety zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i bezpieczeństwa ilość dostępnych miejsc na kąpielisku została ograniczona. Wstęp do całego Parku Zakrzówek jest całkowicie bezpłatny, a kąpiel w basenach możliwa będzie siedem dni w tygodniu w wyznaczonych godzinach, w których jednocześnie pieczę nad bezpieczeństwem odwiedzających sprawować mają ratownicy.

Jak dotrzeć na kąpielisko Zakrzówek?

Obejmujący wapienne skałki, park oraz zalew Zakrzówek zlokalizowany jest w oddalonej o niespełna 3 km od ścisłego centrum Krakowa dzielnicy Dębniki. Sąsiadują z nim główne ulice Tyniecka, Kapelanka, Norymberska oraz Grota-Roweckiego. Można z łatwością dotrzeć tu samochodem – obecnie dostępne są miejsca parkingowe przy ul. Wyłom i Norymberskiej. Dodatkowo dogodny dojazd możliwy jest komunikacją miejską (do przystanków Park „Skały” Twardowskiego, Kapelanka, Grota-Roweckiego oraz Norymberska) czy rowerem – wszak nasze miasto słynie z licznych ścieżek dla entuzjastów jazdy na jednośladach.

Fenomen Zakrzówka, czyli kilka słów o jego historii

Pozostałości dawnego kamieniołomu w postaci Skałek Twardowskiego, bujna przyroda oraz ujmująco czysta woda głębokiego na 32 m zalewu na Zakrzówku od zawsze przyciągały spacerowiczów, obserwatorów przyrody, miłośników wspinaczki i płetwonurków. Urokliwy zakątek stał się domem dla wielu gatunków zwierząt i owadów, także tych rzadkich i pod ochroną. Po raz pierwszy o miejscu tym wspomniano w 1238 r., a później w połowie XIX stanowił on koszary będące częścią twierdzy Kraków. Z Zakrzówkiem związana jest również legenda o mistrzu Twardowskim, który ponoć wśród tutejszych urwisk prowadzić miał swoją szkołę magii i czarodziejstwa (legendy krakowskie). Niestety, jak to z opowieściami tego typu bywa, i ta nieco rozminęła się z prawdą bowiem w rzeczywistości, Twardowski swoją pracownię prowadził na Krzemionkach Podgórskich (Kraków Pogórze).

Jak widać, otwarcie tej niemal wyjętej z baśni przestrzeni rekreacyjnej dla wypoczywających, ze szczególnym uwzględnieniem ich bezpieczeństwa, czyni ją wręcz obowiązkową atrakcją na mapie Krakowa. Wraz z nową odsłoną zyskała ona większą przystępność i jednocześnie zachowała swój niepowtarzalny klimat. Krótko mówiąc: to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić!

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

 

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: