EU

Wesele w hotelu – jak się przygotować?

Organizacja ślubu i wesela bez wsparcia doświadczonego wedding plannera, to odważny krok, który przy odrobinie chęci i cierpliwości, może dać nowożeńcom ogrom satysfakcji.

Spis treści:

Pamiętaj, że nie jesteście pierwszą parą, która musi samodzielnie zaplanować swój ślub oraz wesele. Skoro tyle par sobie radzi i doskonale bawi się w tym ważnym dniu, to z pewnością i Wy urządzicie niezapomniane przyjęcie, które będziecie wspominać przez długie lata. Aby zaplanować imprezę marzeń, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli pragniesz wraz z partnerem lub partnerką przeżyć ten wyjątkowy dzień bez dodatkowych stresów i zbędnych formalności, zaplanuj swoje wymarzone wesele w hotelu. W tym krótkim artykule wyjaśnimy dlaczego jest to najlepszy pomysł oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy organizacji tego pięknego dnia. Jeśli chcesz wiedzieć jak zaplanować wesele w hotelu, to trafiłeś w dobre miejsce – zapoznaj się z naszą publikacją, a uzyskasz cenne wskazówki, które ułatwią Ci organizację wesela i podejmowanie ważnych decyzji.

Wybór lokalu idealnego na wesele

Wszystko zaczyna się od ustalenia daty Waszego ślubu. Najpierw musicie udać się do kościoła i zapytać księdza o wolne terminy w wybranym przez Was roku oraz miesiącu. Kiedy macie już określoną datę ślubu, to kolejnym krokiem jest ustalenie budżetu, jaki chcecie przeznaczyć na organizację imprezy oraz przewidywaną liczbę gości, których zaprosicie. Jeśli te kwestie są już ustalone, można zacząć rozglądać się za odpowiednim lokalem, który będzie spełniał wszystkie Wasze wymagania. Niektóre sale mają minimalną liczbę gości, od której przyjmują rezerwację. Inne zaś mają ograniczoną ilość miejsc – ekipa pracująca na miejscu dobrze wie, ile gości może pomieścić przy stołach, tak by wszyscy mogli się wygodnie rozsiąść oraz szaleć w tańcu na parkiecie. W większym mieście takim jak Kraków, wesele w hotelu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Zastanawiasz się dlaczego wesele w hotelu w Krakowie jest lepszą opcją niż wynajmowanie sali weselnej?

Z perspektywy gości, którzy nieraz muszą przebyć daleką drogę, bliskość noclegu do restauracji może być kluczowa. Nie każdy lubi jeździć nocą, nie każdy będzie mógł prowadzić, a wiele osób po prostu nie lubi podróżować na zmęczeniu. Nocleg w tym samym miejscu co wesele, daje niezwykły komfort. Po zakończonej imprezie wystarczy pójść do swojego pokoju, zamiast męczyć się w samochodzie. Dodatkowym plusem jest to, że w trakcie wesela można odświeżyć się w prywatnej łazience. Niektórzy lubią udać się na krótki odpoczynek do spokojnego pokoju, po którym wracają pełni sił do dalszej zabawy. Podobnie rzecz się ma z dostępnością miejsc parkingowych. Większość hoteli ma swoje własne parkingi, z których mogą korzystać goście. Niestety w Krakowie parkowanie często bywa problematyczne – może nie być miejsca w pobliżu sali lub trzeba płacić za strefę. Również ważna jest odległość od urzędu lub kościoła, w którym ślub się odbędzie. Jeśli nie bierzecie ślubu kościelnego, to warto zapytać managera hotelu, czy istnieje możliwość aranżacji ślubu na miejscu. Takie rozwiązanie zaoszczędzi nam kłopotów logistycznych, wydatków na dodatkowy transport i niedogodności związanych z załatwianiem spraw w dwóch odrębnych miejscach. Ślub, impreza i hotel w jednym budynku – brzmi jak plan idealny, prawda? Nie tracicie czasu na jazdę po zakorkowanych ulicach, unikniecie niepożądanych niespodzianek, które mogłyby wywołać opóźnienia, np. wypadek.

Jak zaplanować wesele w hotelu? – postaw na dobrą kuchnię

Kuchnia, rozumiana jako menu wraz z wykwalifikowaną obsługą kelnerską, to jeden z najważniejszych elementów imprezy weselnej. Zaraz obok muzyki jest to podstawa do dobrej zabawy. Jeśli goście będą pojedzeni, to mają więcej energii do tańca, lepiej się czują i są bardziej zadowoleni z przyjęcia. Przy wyborze hotelu z restauracją należy zwrócić uwagę na różnorodność oferty, a także elastyczność i otwartość na sugestie klienta. Jeśli wśród gości będziemy mieć osoby na diecie wegańskiej, wegetariańskiej, keto lub bezglutenowej, w ofercie powinny znaleźć się również opcje dostosowane do ich potrzeb. Wasi goście z pewnością docenią posiłki dostosowane do ich diety i nie będą chodzić głodni. Osobne menu dla dzieci będzie również mile widziane – zazwyczaj są to mniejsze porcje dań zawierających to, co statystycznie mali goście lubią najbardziej. Prestiż weselnej kuchni podniosą wysokiej jakości produkty lokalne, szansa skosztowania nowych, nietypowych smaków oraz dostępny dla gości open bar. Warto zapytać kierownika hotelu, czy istnieje możliwość wcześniejszej degustacji weselnych potraw, w celu weryfikacji dań i ewentualnej zmiany menu.

Diabeł tkwi w szczegółach

Niezwykle ważny jest stały kontakt z managerem oraz przejrzystość informacji zawartych w umowie. Dowiedzcie się, co dokładnie obejmuje oferta ślubna, a jakie udogodnienia będą wymagały dodatkowej opłaty. Pamiętajcie, by jak najwcześniej zarezerwować termin wraz z adekwatną liczbą pokoi. Warto to wszystko ustalić przed weselem, aby później nie było żadnych nieporozumień podczas uiszczania opłaty za przyjęcie. Na pewno nie chcecie się niepotrzebnie denerwować, zwłaszcza gdy w planach macie podróż poślubną. Przydatne mogą okazać się dla Was także informacje odnośnie klimatyzacji wnętrz, kącika dla dzieci czy potencjalnej sesji zdjęciowej na terenie obiektu. Zapytajcie gdzie będą mogli spacerować Wasi goście, czy będą dostępne jakieś ławeczki na świeżym powietrzu. W okresie letnim goście lubią zażyć chwili spokoju na zewnątrz, zwłaszcza w przypadku osób palących. Na jaką oprawę ślubu możecie liczyć, czy istnieje możliwość zorganizowania muzyki na żywo lub Dj-a. Dobrze jest zapytać się, w którym miejscu rozkłada się zespół, aby zobaczyć odległość od najbliższych stołów i dowiedzieć się, czy siedzących przy nich goście będą mogli prowadzić swobodną rozmowę. Zapytajcie się kto jest odpowiedzialny za dekoracje. Niektóre hotele mają własnych dekoratorów, którzy ozdabiają sale na przyjęcia. W tym wypadku dopytajcie co wchodzi w skład opłacanych dekoracji. Jeśli musicie wynająć zewnętrzną firmę, to warto wiedzieć kiedy będą mogli rozpocząć pracę oraz do której godziny po weselu muszą zabrać dekoracje. Wesele a cisza nocna – czy ogólne zasady dotyczą również gości weselnych i w jakich obszarach hotelu należy szczególnie ją zachować. Hotele organizujące wesela z pewnością mają odpowiednio wyciszoną salę, na której bawią się goście, jednak trzeba się liczyć z tym, że na korytarzach lub przebywając na zewnątrz, może być wymagana cisza. Może lokal oferuje upominki dla gości lub darmowy nocleg dla młodej pary? O to wszystko warto zapytać podpisując umowę z osobą decyzyjną zajmującą się obiektem.

Planowanie ślubu i wesela to spore przedsięwzięcie, wymagające pozyskania wielu informacji i zaangażowania wielu osób. Pamiętajcie, że obsługa hotelu, w którym chcecie spędzić Wasz wielki dzień jest dla Was, służy pomocą i zrobi wszystko, by sprostać Waszym oczekiwaniom. Są to doświadczone osoby, które mogą Wam służyć dodatkową radą. Sprawdź wesele w hotelu Grand Ascot i zarezerwuj termin!

Zarezerwuj dostępne pokoje w Grand Ascot:

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: