EU

Pomysły na weekend z dziećmi w Krakowie

Kraków to fascynujące miasto pełne miejsc zdecydowanie godnych odwiedzenia – od zabytków i dostosowanych do potrzeb i oczekiwań rodzin z dziećmi muzeów, przez trasy rowerowe i piesze wzdłuż Wisły, aż po nowoczesne parki rozrywki i ogrody doświadczeń. Gdzie zatem wybrać się podczas weekendu z dzieckiem w Krakowie?

Spis treści:

Weekend z dziećmi w Krakowie – gdzie się wybrać?

Każdy maluch lubi inne rzeczy, dlatego ważne jest, żeby zaplanować weekend w Krakowie w taki sposób, by wszyscy dobrze się bawili. Przygotowaliśmy więc trzy części pomysłów na weekend w Krakowie z dziećmi: dla tych, którzy najbardziej lubią historię i wiedzę, dla tych, którzy uwielbiają odkrywać świat, i wreszcie dla tych, którzy bez aktywności i zabawy nie wyobrażają sobie dnia. Ale pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, by je połączyć!

Dla tych, których fascynuje historia miasta

Podziemia Rynku Głównego

Zwiedzanie podziemi Rynku Głównego w Krakowie jest jedną z tych atrakcji, które stanowią właściwie wehikuł czasu. Dzięki przemyślanej ekspozycji można zobaczyć, jak żyli średniowieczni krakowianie oraz jak zmieniało się miasto na przestrzeni wieków. Przewodnik opowie o widocznych na wystawie starych ozdobach, monetach, przedmiotach użytkowych. Świetnie zaprojektowana, interaktywna opowieść o przeszłości miasta może stanowić bardzo dobre wprowadzenie do zwiedzania stolicy królów polskich!

Żywe Muzeum Obwarzanka

Czy jest coś, z czego Kraków słynie bardziej niż z obwarzanka? Każdego dnia w obrębie miasta sprzedaje się dziesiątki, a nawet setki tysięcy jego sztuk, a 600-letnia tradycja mówi sama za siebie – nie ma Krakowa bez obwarzanka. Dzięki Żywemu Muzeum Obwarzanka cała rodzina będzie się świetnie bawić: poznacie znaczenie tego produktu dla kulinarnego dziedzictwa Krakowa, proces jego powstawania, a w trakcie kreatywnie prowadzonych warsztatów wykonacie własne obwarzanki.

Dla małych odkrywców ciekawych świata

Krakowskie ZOO

Podczas spokojnego spaceru można będzie tu obejrzeć wiele drapieżnych kotów (od lwów i tygrysów, przez lamparty, aż po jaguary), egzotycznych ptaków (zarówno flamingi, jak i emu!) oraz mnóstwo interesujących zwierząt wodnych i lądowych, na przykład zebry, strusie, kangury czy tapiry. W ogrodzie zoologicznym znajduje się cały pawilon poświęcony gadom i płazom, w którym co odważniejsi będą mogli podziwiać węże i jaszczurki. Dzieci uwielbiają też krakowskie mini ZOO, w którym pogłaskają i nakarmią zwierzęta gospodarskie i domowe gryzonie: świnki morskie, króliki, kucyki, kozy, osiołki.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Jeśli Twoje dziecko uwielbia odkrywać świat i testować wszystko wokół siebie, to ogród im. Stanisława Lema będzie idealną przestrzenią na eksperymenty. Słoneczny park pełen doświadczeń fizycznych, które można wykonać całą rodziną, przyciąga weekendami mnóstwo osób – nic dziwnego, kto by nie chciał przejść się po układzie słonecznym albo doświadczyć niezwykłych iluzji optycznych?

Centrum Nauki i Zabawy Klockoland

Klockoland jest interaktywną wystawą, która przyciąga fanów robotyki oraz klocków. Dzieci mogą tu wcielić się w budowniczych, stając się operatorami koparki czy wózka widłowego, albo zostać kierowcą rajdowym. Miejsce oferuje warsztaty dla grup i rodzin, a także przyjazny maluchom sklepik pełen najciekawszych zestawów Lego.

Dla tych, którzy lubią nieco więcej ruchu

Park Wodny w Krakowie

Kto nie lubi atrakcji w wodzie? Największy Aquapark w okolicy oferuje mnóstwo różnej trudności zjeżdżalni, miejsce do zabawy zarówno dla mniejszych, jak i starszych dzieci, a także rwącą rzekę i przestrzeń do gry w wodną siatkówkę albo koszykówkę. Brodzik dla maluszków plus strefa relaksu dla rodziców, a do tego sauna i jacuzzi? Idealne miejsce na weekend dla całej rodziny!

Parki rozrywki (np. GoKidz, GOjump)

Świetną alternatywą dla czasu na świeżym powietrzu są wizyty w takich miejscach jak GoKidz czy GOjump – to parki rozrywki, w których znajdziecie mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku. GoKidz to ponad 2000 m2 przeróżnych torów przeszkód i prowadzonych przez animatorów zabaw. GOjump to z kolei park trampolin ze strefą dla dzieci, w której wszyscy mogą czuć się bezpiecznie i bawić do utraty tchu!

Dowiedz się również, gdzie wybrać się na spacer w Krakowie.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: