EU

Najlepsze punkty widokowe w Krakowie

Kraków to piękne miasto, uwielbiane przez turystów z całego świata. Co roku stolica Małopolski odwiedzana jest przez miliony turystów, z czego sporą część stanowią obcokrajowcy. Liczne atrakcje turystyczne i kulturowe, zabytki, ciekawa architektura oraz klimatyczne uliczki. Popularną miejscowość można podziwiać z bliska, spacerując ulicami lub ciesząc oko szerszą perspektywą podczas wizyty w jednym z wielu punktów widokowych. Skąd najlepiej podziwiać panoramę Krakowa?

Spis treści:

Popularne punkty widokowe w Krakowie

Jednym z najlepszych miejsc na podziwianie panoramy Krakowa, jest wieża kościoła Mariackiego. Znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych, takich jak Rynek Główny, Sukiennice czy Zamek Królewski na Wawelu. Po pokonaniu 239 schodków, wspięciu się na 54 metry wysokości, będziesz mógł sfotografować piękny widok na Stare Miasto. Niestety hejnalica Mariacka jest nieczynna od grudnia do kwietnia, a ilość zwiedzających jest ograniczona. Wcześniejsza rezerwacja miejsc jest niemożliwa. Cegiełki-wejściówki można kupić jedynie w dniu zwiedzania w punkcie obsługi zwiedzających. Wieża Mariacka to jeden z dwóch polecanych punktów widokowych na Rynku Głównym. Drugim jest Wieża Ratuszowa, w której musisz pokonać 110 stopni, aby napawać oczy krajobrazem.

Podczas zwiedzania sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, możesz podziwiać widok na Stare Miasto, Kazimierz, Lasek Wolski i Nową Hutę, a także Beskidy wraz z Tatrami. Tę spektakularną panoramę można podziwiać z przeszklonej glorietki widokowej znajdującej się na szczycie wieży bazyliki. Glorietka znajduje się na wysokości 77 metrów. Na górę można się dostać dwoma windami lub schodami liczącymi 315 stopni.

panorama krakowa

Na jakie punkty widokowe warto się wybrać?

W pobliżu Wisły znajdują się kolejne dwa ciekawe punkty widokowe. Kraków można tam podziwiać z koła młyńskiego oraz balonu z platformą widokową. Obie atrakcje znajdują się przy popularnym Forum Przestrzenie. Koło młyńskie, tzw. „Cracow Eye”, wyposażone jest w 34 wygodne klimatyzowane i ogrzewane gondole, z których można oglądać panoramę miasta. Co ważne, gondole są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przejazd na kole trwa około 15 minut. Wysokość koła wynosi 50 metrów. Jeszcze lepszy widok roztacza się ze znajdującego się obok balonu, wnoszącego się na wysokość ok. 150 metrów. Masz możliwość delektowania się zapierającą dech w piersi panoramą całego miasta. U Twoich stóp będzie nurt Wisły oraz Wawel. Jest to najlepszy punkt obserwacyjny na plan zabudowy historycznego miasta, Kazimierz oraz Podgórze.

Kopiec Kościuszki to nie tylko miejsce poświęcone bojownikowi o niepodległość Polski, ale również chętnie wybierane miejsce do spacerowania. Kopiec zapewnia świetny widok na Kraków. Znajduje się w zachodniej części miasta, na górze świętej Bronisławy. Ma ponad 34 metry wysokości. Przy dobrej widoczności z jego szczytu zobaczysz zarówno panoramę Krakowa, jak i oddalone o 100 km Tatry. Kopiec zamykany jest przed zmrokiem, jednak zdarzają się dni, w których otwarty jest dłużej i turyści mają możliwość oglądania krajobrazu nocą. Z Kopca rozciąga się widok na najbardziej charakterystyczne miejsca, takie jak Wawel, Bazylika Mariacka czy Rynek Główny oraz Wyżynę Krakowską i Kotlinę Sandomierską.

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

 

 

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: