EU

Jak wygląda transfer z lotniska do hotelu?

Jeśli decydujesz się na wycieczkę samolotem, musisz zatroszczyć się o zorganizowanie transferu z lotniska do hotelu. Często porty lotnicze znajdują się bowiem pod miastem lub nawet kilkadziesiąt kilometrów od miejsca noclegu. Jak dokładnie wygląda transfer z lotniska do hotelu? Ile zwykle kosztuje taka usługa?

Spis treści:

transfery lotniskowe

Czym jest transfer lotniskowy?

Podczas przejazdu z portu lotniczego do hotelu konieczne jest zorganizowanie przejazdu, jakim jest transfer lotniskowy. Co to tak właściwie oznacza? To nic innego jak zorganizowany przewóz osób z miejsca, w którym ląduje samolot, do hotelu. Niektóre obiekty organizują transfer lotniskowy dla swoich gości. Jest to zwykle dodatkowo płatna usługa. O chęci skorzystania z takiego przejazdu należy poinformować już w momencie rezerwowania pobytu. Nie każdy hotel udostępnia taką opcję, jednak jest ona ogromnym ułatwieniem w sytuacji, gdy przylatujesz na urlop lub spotkanie służbowe samolotem.

Transfery lotniskowe są zwykle usługą realizowaną za pomocą specjalnych busów. Porty lotnicze znajdują się często w dużej odległości od hoteli, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiedni pojazd, który bez problemu przejedzie przez miasto. Bezpośrednie transfery lotniskowe pozwalają na dostanie się z portu lotniczego prosto do hotelu. W ten sposób znika konieczność ciągłego przepakowywania ciężkich walizek, a cała podróż staje się przyjemniejsza.

Na rynku działają także firmy, które zajmują się przewożeniem turystów z lotniska do hotelu. W ten sposób można samodzielnie zorganizować transport. Istnieje bowiem szereg płatnych usług, w tym właśnie transfer z lotniska do hotelu. Co to znaczy? Ile kosztuje takie rozwiązanie?

Ile kosztuje transfer z lotniska do hotelu?

Cena transferu z lotniska do hotelu zależy od oferowanej opcji. Czasem takie usługi świadczy sam obiekt, w którym wykupiłeś nocleg. Kiedy indziej trzeba skorzystać z usług zewnętrznych firm. To, ile kosztuje transfer z lotniska do hotelu, zależy również od odległości pomiędzy dwoma punktami czy liczby osób. Zazwyczaj za taki przejazd trzeba zapłacić kilkadziesiąt euro. Usługa tego typu jest dostępna zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Transfer z lotniska do hotelu obejmuje również przewóz bagażu, dlatego pojazdy muszą obejmować miejsce, do którego można załadować walizki. Jest to znacznie wygodniejsza opcja niż korzystanie z komunikacji miejskiej. Większe porty lotnicze zwykle są dobrze skomunikowane z centrum miasta, jednak problem pojawia się w sytuacji, gdy trzeba dostać się do bardziej oddalonych dzielnic. Wówczas bezpośredni transport z lotniska do hotelu staje się najlepszą opcją.

Transfer ustalony przed przyjazdem

Transfer lotniskowy należy zorganizować odpowiednio wcześnie. Wówczas możesz mieć pewność, że kierowca poczeka aż do przylotu samolotu, bez względu na jego opóźnienia. Takie rozwiązanie pozwala również na uniknięcie konieczności szukania taksówki na lotnisku. Transfery tego typu są zwykle realizowane samochodami osobowymi lub autobusami. Zazwyczaj nie istnieje także ograniczenie dotyczące bagażu, ale wszystko zależy od tego, kto organizuje przejazd. Transfer lotniskowy może przyjmować formę indywidualną lub grupową.

Załatwienie transferu lotniskowego wcześniej pozwala na obniżenie ceny. Skorzystanie z taksówki czy busa dostępnych na miejscu zwykle wiąże się z koniecznością zapłacenia większej sumy. W ten sposób masz również pewność, że pojazd zawiezie Cię bezpośrednio do hotelu. To duże ułatwienie zarówno dla turystów biznesowych, korzystających z workation, jak i osób, które chcą zakwaterować się w obiekcie bez konieczności załatwiania dodatkowych formalności.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: