EU

Jak hotel sprawdza wiek dziecka?

Wyjazd z całą rodziną niejednokrotnie wiąże się z pełną wyzwań logistyką i próbami znalezienia miejsca, w którym wszyscy – zarówno maluchy, jak i dorośli – będą się naprawdę dobrze bawić. W tym artykule przybliżymy Ci, na jakie udogodnienia może liczyć dziecko w hotelu i jak znaleźć idealne miejsce na wspólny nocleg.

Spis treści:

Dziecko w hotelu – jakich udogodnień możesz oczekiwać?

Dziecięca dieta wymaga czasem sporo gimnastyki, by spełnić potrzeby wybrednych niejadków. Wybierając hotel na wakacje warto zwrócić uwagę na to, czy Twoje dziecko może liczyć na dostosowanie posiłków do wymagań diety (zarówno jeśli mowa o rozszerzaniu diety najmłodszych, jak i przestrzeganiu wymagań diety bezglutenowej, bezlaktozowej czy dla alergików). Sprawdź też, czy możecie liczyć na dziecięce krzesełka, talerze i sztućce, dzięki którym nie trzeba będzie tego wszystkiego pakować ze sobą.

Personel rozumiejący potrzeby rodzin z dziećmi

Stresuje Cię wspólny wyjazd, bo spodziewasz się gości negatywnie nastawionych na płacz dziecka i personelu oceniającego bawiące się w holu dzieci? Upewnij się, że hotel, do którego się wybierasz, jest family friendly – wtedy możecie liczyć na świetną, przyjazną atmosferę i wyrozumiałą obsługę.

Akcesoria dla maluchów

Wyjazdy z dziećmi wiążą się z potrzebą spakowania niemal całego dobytku. Dobrze wybrać hotel, który zagwarantuje Wam dostęp do udogodnień niezbędnych najmłodszym: łóżeczka, pościeli, nocnika, wanienki czy przewijaka. Często można liczyć także na udostępnienie podgrzewacza do butelek albo nawilżacza powietrza, który ułatwi dziecku spokojny sen.

Udogodnienia niezbędne dla bezpieczeństwa dzieci

Pamiętaj, że wygoda to nie wszystko. Dobrze, aby w hotelu zabezpieczone były strome schody, przejścia, okna czy wreszcie gniazdka elektryczne. Dodatkowym atutem będzie z pewnością zakaz palenia papierosów i monitoring, dzięki któremu poczujecie się bezpieczniej.

Zniżki lub bezpłatny pobyt dziecka

Na koniec zostawiliśmy jedną z największych zalet podróżowania z dziećmi – zniżki lub darmowe noclegi dla dzieci. W wielu miejscach można liczyć na obniżenie opłat za pobyt i posiłki dla dzieci – sprawdź, jak to wygląda w miejscu, do którego się wybierasz.

Jak hotel sprawdza wiek dziecka? Wszystko, co musisz wiedzieć o darmowym pobycie najmłodszych

Wybierając się w podróż całą rodziną warto zwrócić uwagę na to, do ilu lat dzieci za darmo w hotelu mogą spędzić noc albo jakie zniżki je obowiązują. Najczęściej:

  • niemowlęta mogą przebywać w hotelu za darmo i liczyć na wiele udogodnień (za niemowlę można uznać najczęściej dziecko do 12 miesiąca życia – w razie wątpliwości skontaktuj się z hotelem lub sprawdź regulamin);
  • dzieci do 7. roku życia także zazwyczaj mogą nocować za darmo i liczyć na tańsze posiłki;
  • dzieci w wieku szkolnym i nastolatków w większości przypadków obowiązują już takie zasady jak osoby dorosłe.

W jaki sposób jest to egzekwowane? Jak hotel sprawdza wiek dziecka? Wiele zależy od konkretnego miejsca, najczęstsze procedury to:

  • okazanie paszportu lub innego dowodu tożsamości dziecka przy zameldowaniu na recepcji,
  • potwierdzenie podczas rejestracji online wieku dziecka.

Jeśli Twoja pociecha w trakcie pobytu lub niedługo przed wyjazdem opuszcza daną kategorię wiekową (np. kończy 7 lat), skontaktuj się bezpośrednio z hotelem, aby poznać ich politykę związaną z oceną wieku dziecka i uniknąć nieprzyjemności czy nieporozumień. Często zapisy w regulaminach są nie do końca jasne (czy “do lat 7” oznacza “do dnia 7. urodzin” czy “do ukończenia 7. roku życia”, czyli technicznie do 8. urodzin?), dlatego w razie wątpliwości co do tego, jak liczyć wiek dziecka w hotelu, zawsze warto zasięgnąć bezpośredniej opinii pracownika recepcji czy właściciela miejsca noclegowego jeszcze przed wyjazdem. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na czym stoisz, i nie będą na Ciebie czekać niespodziewane opłaty.

Dowiedz się więcej, jak spędzić weekend z dziećmi w Krakowie.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: