EU

Kina studyjne w Krakowie latem – gdzie się wybrać?

Kraków to miasto fanów kina, dlatego każdy kto pragnie rozsmakować się w najlepszych filmowych produkcjach, znajdzie tutaj wiele okazji do ucztowania. Szczególnym sentymentem krakowska publiczność (jak również odwiedzający Gród Kraka goście) darzy kina studyjne, które niczym magnes przyciągają koneserów arcydzieł wielkiego ekranu, a przy tym pełnią ważną rolę dla kultury miasta. Czym tego lata urzekną nas kina studyjne? Poniżej kilka wydarzeń, które warto uwzględnić planując wizytę w Krakowie!

Spis treści:

Letnie Tanie Kinobranie – filmowa gratka w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami to jedno z najbardziej kultowych miejsc w Krakowie, a organizowany tutaj już po raz siedemnasty!, doroczny festiwal Letnie Tanie Kinobranie to jedna z najciekawszych, wakacyjnych propozycji dla kinomaniaków. Najnowsza edycja imprezy odbywa się pod hasłem „Wszystkie kolory kina”, a w jej programie przewidziano ponad 100 filmów podzielonych na aż osiem kategorii tematycznych zaplanowanych na osiem tygodni lata 2023. Co ciekawe, tegoroczne wydarzenia uświetnią dwa nowe pasma specjalne – Kultowe Kinobranie, czyli ponadczasowe produkcje zachwycające od lat oraz Rekomendacje Młodych Ambasadorów, subiektywny zbiór hitów filmowych ostatnich lat wybrane Młodych Ambasadorów Kina Pod Baranami.

Letnie Tanie Kinobranie to świetna sposobność do nadrobienia zaległości filmowych, obejrzenie ulubionych tytułów w nietuzinkowym miejscu, ale i celebracja kina wraz z innymi miłośnikami tej szczególnej formy sztuki. Festiwalowe seanse obejrzeć można w Kinie Pod Baranami na Rynku Głównym 27, w sali widowiskowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy Rajskiej 12 (poziom 0) oraz pod gwiazdami – w Ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Marii Konopnickiej 26). Terminy plenerowych pokazów i ich aktualizacje warto śledzić na stronie www oraz mediach społecznościowych Kina, gdyż uzależnione są on warunków pogodowych, a repertuar w salach kinowych będzie uzupełniany co tydzień.

Idąc za tegoroczną myślą przewodnią Letniego Taniego Kinobrania, każdy znajdzie w tym smakowitym filmowym bufecie coś w sam raz dla siebie, a bilety w cenie bagatela 11 zł dostępne są online!

krakowskie kina studyjne

Kino na Tarasie – magiczna propozycja Kina Agrafka

Kolejną propozycją, której maniacy kina nie mogą przegapić jest Kino na Tarasie organizowane na tarasie kina studyjnego Agrafka. Kameralny taras pod gwiazdami znajduje się na szczycie budynku w centrum miasta (ul. Krowoderska 8), a jednocześnie oferuje klimat zupełnie pozbawiony miejskiego rwetesu. Magiczna atmosfera letniej nocy i filmów wyświetlanych punkt 21:30 na ścianie sąsiedniej kamienicy to niezwykłe przeżycie, a kusząca cena biletów – 15 zł (dostępnych w kasie kina Agrafka i online), zachęca do licznego przybycia. Letnie kino funkcjonuje od ostatniego tygodnia czerwca do końca lipca i tym razem zaprasza na pokazy Wakacyjnych Podróży Filmowych.

Wkinowzięci z Kinem Mikro i plenerowe kino z KBF

Od 30 czerwca do 31 lipca na filmową ucztę zaprasza również Kino Mikro i wakacyjny przegląd dobrego kina Wkinowzięci. W ramach wydarzenia prawdziwa gratka czeka przede wszystkim na fanów Ingmara Bergmana, ale znajdą tutaj coś dla siebie również najmłodsi kinomianiacy – zaplanowano liczne seanse przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Jak co roku w okresie letnim, wszyscy entuzjaści aktywności pod chmurką nie mogą narzekać na brak atrakcji, bowiem poza studyjnym kinem pod gwiazdami, Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje liczne kina plenerowe w całym mieście. Aktualny repertuar, miejsca wydarzeń i  ich terminy (uzależnione od warunków atmosferycznych) najlepiej śledzić na stronie i social mediach KBF.

Podsumowując

Jeżeli kochasz kino, Kraków to destynacja, którą musisz wpisać w swój wakacyjny grafik podróży małych i dużych. Lato 2023 zapowiada się tutaj pod tym kątem bardzo intensywnie, dlatego już dziś zapraszamy do rezerwacji noclegów – a tak na marginesie, przypuszczamy, że na jednym filmowym wieczorze się nie skończy!

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: