EU

Zimowe atrakcje w Krakowie i okolicach

Wypady na łyżwy, narty bądź sanki to dla Ciebie synonimy udanej zimowej zabawy? Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy możesz skorzystać z tych, jak i wielu innych śnieżnych (i nie tylko) atrakcji w Krakowie o tej magicznej porze roku – bez obaw, pod Wawelem nie będziesz się nudzić! Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych inspiracji na zimowe szaleństwo w okolicach Krakowa.

Spis treści:

narty kraków

Lodowiska i ślizgawki, na jakie warto się wybrać w Krakowie?

Marzy Ci się romantyczna randka niczym ta, na lodowisku przy Rockefeller Center w Nowym Jorku jak na filmach bądź aktywny czas z rodziną w pogodny zimowy dzień? W Krakowie ślizgawek i klimatycznych lodowisk z wyjątkową scenerią i oświetleniem z pewnością nie brakuje.

Gdzie możesz wybrać się na zimową zabawę pod chmurką? Szczególnie popularne wśród mieszkańców, jak i odwiedzających Gród Kraka gości są Lodowisko NCK przy al. Jana Pawła II w samym sercu Nowej Huty oraz Lodowisko przy Tauron Arena Kraków (ul. Stanisława Lema), przy którym dostępna jest również strefa gastronomiczna i wiele atrakcji dla dużych i małych. Bliżej centrum, na świetną zabawę na lodzie możesz liczyć na największym w Polsce Lodowisku Ice Park Kraków w Parku im. Jordana przy ul. Reymonta lub na ślizgawce przy placu Nowaka-Jeziorańskiego (przy Galerii Krakowskiej). Jeżeli preferujesz lodowiska kryte, ciekawą opcją będzie np. lodowisko Cracovii przy ul. Siedleckiego. Aktualny informacje na temat godzin otwarcia i biletów znajdziesz na stronach atrakcji.

Narty lub sanki w Krakowie? Dlaczego nie!

Jeżeli łyżwy to nie Twoja bajka, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – w Krakowie z powodzeniem możesz oddać się pasji jazdy biegowej na nartach. Dzięki wytyczonym przez Zarząd Zieleni Miejskiej śladom biegowym, można (przy sprzyjającej pogodzie) skorzystać z kilku urokliwych tras, w tym ścieżek obejmujących krakowskie Błonia, park Lotników Polskich, lasy na Górce Pychowickiej czy uroczysko Skotniki.

Miłośnicy jazdy z „górki na pazurki” również nie mogą narzekać, bowiem w stolicy Małopolski z powodzeniem znaleźć można całą masę mniejszych lub większych górek saneczkowych. Na jabłuszku można zaszaleć np. na Kopcu Krakusa, w parku Lotników Polskich, w parku Zielony Jar, na górkach opodal Nowohuckiego Centrum Kultury, na Plantach – Mistrzejowickich i Bieńczyckich oraz wielu innych parkach krakowskich.

Stoki narciarskie – rzut beretem od Krakowa

Marzenie o szusowaniu na nartach lub snowboardzie nie będzie łatwe do realizacji w samym Krakowie, ale w jego pobliżu jak najbardziej! Na śnieżne szaleństwo zapraszają znajdujące się w promieniu 50 km stoki w Myślenicach, Podstolicach, Sieprawiu, Szklanej Górze czy Kasinie, a nieco dalej na południe – pełna obfitość tras zjazdowych min. na Podhalu.

Spacer po magicznym Ogrodzie Świateł

Zamiast zimowych sportów preferujesz spacery? Idealnym miejscem na rodzinny wypad będzie zjawiskowy Garden of Lights, który od 26 października 2023 r., już po raz kolejny zachwyca świetlną ekspozycją. Wielobarwna wystawa przenosi nas w tym roku do krainy Smerfów! Wieczorową porą wszystkie magiczne labirynty, tunele, interaktywne zabawy, muzyka, urokliwa sceneria świąteczna i romantyczne elementy walentynkowe urzekają feerią barw, przez co sprawią, że każdy poczuje się tutaj jak w bajce.

A po białym szaleństwie – Termy Krakowskie

Zima ma swój niepowtarzalny urok, jednak nawet największy fan sportów i aktywności na świeżym powietrzu z czasem potrzebuje małego rozgrzania. Najlepszym sposobem na błogi relaks będą Termy Krakowskie, które oferują różnorodne baseny, sauny, groty solne, masaże, zabiegi pielęgnacyjne oraz mnóstwo innych przyjemnych rytuałów. Miły czas możesz spędzić w aż dwóch lokalizacjach – przy Błoniach pod trybuną Stadionu Miejskiego im. Reymana od strony al. 3 Maja oraz przy ul. Sodowej.

Jak widzisz zima w Krakowie może być rewelacyjna! Pozostaje tylko trzymać kciuki za śnieg!

 

 

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: