EU

Planujesz weekend lub krótki urlop w Krakowie? W takim razie koniecznie zarezerwuj nocleg w naszym hotelu, a później zaplanuj wycieczkę, którą będziesz wspominać przez długi czas. Przekonaj się, z czego słynie Kraków zarówno pod względem zabytków, jak i jedzenia czy bardziej rozrywkowych miejsc.

Spis treści:

Z czego znany jest Kraków? Zabytki, które trzeba zwiedzić

Wawel to najważniejsze miejsce w Krakowie, które wprost trzeba zwiedzić. Dawna siedziba polskich władców imponuje rozmiarem i klimatem. Warto podzielić zwiedzanie Zamku Wawelskiego na kilka dni. Sporą popularnością cieszą się Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, liczne wystawy, Baszta Sandomierska czy też Katedra Wawelska i wiele innych.
Z czego znany jest Kraków? Na pewno też z nastrojowego Starego Miasta. Rynek Główny z najbardziej znanymi Sukiennicami czy z Piwnicą pod Baranami. Oczywiście wśród ważnych miejsc podczas zwiedzania okolic Starego Miasta jest na pewno kościół Mariacki ze zjawiskowym ołtarzem Wita Stwosza oraz kościół św. Wojciecha. Sporą ciekawostką może być też zwiedzanie zachowanych do dziś, dawnych murów obronnych Krakowa, gdzie znajduje się m.in. Brama Floriańska.
Inne zabytki, z których słynie Kraków:

  • Łagiewniki,
  • Kopiec Kościuszki,
  • Wzgórze św. Bronisławy,
  • Kościół św. Jana Pawła II,
  • Nowa Huta.

Z czego słynie Kraków? – atrakcje dla każdego

Jeśli szukasz rozrywki w Krakowie, to bez obaw znajdziesz wiele miejsc, które zagwarantują Ci dobrą zabawę. Rejs widokowy po Wiśle, gdzie możesz z różnych stron podziwiać zamek wawelski.
Wielbiciele muzeów koniecznie powinni zwiedzić też Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha czy też Muzeum w dawnej Fabryce Oskara Schindlera. Z kolei podczas letniego zwiedzania Krakowa miejscem obowiązkowym będzie Zalew Zakrzówek.
Kraków słynie z licznych pubów czy kawiarni, które gwarantują smaczne jedzenie, dobre trunki i co najważniejsze niepowtarzalny klimat.
Świetnym pomysłem może być też zorganizowanie wycieczki śladem krakowskich legend, dzięki temu zwiedzanie zabytków stanie się jeszcze bardziej magiczne i pasjonujące. Szczególnie polecamy spacer po zmroku, bo wtedy Kraków nabiera jeszcze bardziej klimatycznego charakteru.

Z czego słynie Kraków – jedzenie dostępne tylko w Krakowie

Każdy region czy miasto mają swoje dania i przysmaki, z którego lokalni mieszkańcy są dumni i z chęcią dzielą się nimi z turystami. Jadąc do Krakowa, również możesz liczyć na kilka miłych niespodzianek dla Twojego podniebienia. Oto, z czego słynie Kraków pod względem jedzenia:

  • krakowskie obwarzanki – przepyszne i pulchne krążki, które są popularnym specjałem w całym Krakowie, jednak nie każdy wie, że tylko w niektórych miejscach są dostępne oryginalne obwarzanki krakowskie, szczególnie warto wybrać się na Stare Miasto i szukać wózków z napisem „Chronione Oznaczenie Geograficzne”;
  • papieskie kremówki – popularność kremówki powstała dzięki Janowi Pawłowi II, w końcu to był jego ulubiony deser, dlatego coraz częściej używa się nazwy kremówka papieska;
  • kiełbasa krakowska – przepyszna, aromatyczna kiełbasa z chudego mięsa wieprzowego to kolejny specjał, którym zachwyci się każdy, kto tylko spróbuje słynnej krakowskiej kiełbasy,
  • inne jedzenie, z którego znany jest Kraków to – maczanka krakowska, kaczka po krakowsku, piszinger, chlebek prądnicki i wiele innych.

Teraz już wiesz, z czego słynie Kraków. Jedzenie i zabytki przyciągają turystów z całego świata, ale warto pamiętać też o magicznym klimacie, który roztacza się podczas spacerów po krakowskich uliczkach.

Zarezerwuj już dziś pokoje premium i apartamenty w centrum Krakowa!

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: