EU

Rower, hulajnoga, samochód na minuty w Krakowie-Grand Ascot Hotel

Zabytkowe Stare Miasto z niemal sześcioma tysiącami zabytków, dostojny Zamek Królewski na Wawelu, magiczny Kazimierz i jego inspirujące zakamarki, wśród których spotkać można niezwykłych artystów, kultowa Nowa Huta, Kopiec Kościuszki… Te i dziesiątki innych atrakcji sprawiają, że w Krakowie nuda nie grozi nikomu! W każde z tych pięknych miejsc trzeba jednak jakoś dotrzeć, prawda? W stolicy Małopolski dla turystów, mieszkańców i wszystkich przyjezdnych przygotowano w tym celu obszerny wachlarz ciekawych form transportu! Poza komunikacją miejską, gród Kraka oferuje bowiem auta, hulajnogi i rowery na minuty!

Spis treści:

Car Sharing – zwiedzaj Kraków za kółkiem

Samochód to Twój ulubiony środek transportu, ale nie chcesz wypożyczać pojazdu na z góry określony czas? Auto na minuty to rozwiązanie, z którym wygodnie i w każdej chwili możesz wybrać się w dowolny zakątek Krakowa, odkrywając jego wyjątkowe atrakcje lub wybrać się nieco dalej np. do niezwykłej Kopalni Soli w Wieliczce czy historycznego muzeum Obozu Koncentracyjnego Auschwitz w Oświęcimiu.

Dzięki opcjom jakie oferują np. Panek czy Traficar, po mieście rozporoszone są dziesiątki samochodów. Najwięcej pojazdów zlokalizowanych jest w okolicach najpopularniejszych turystycznych destynacji, w rejonie dworca, lotniska czy ośrodków kultury. Aby z nich skorzystać wystarczy instalacja odpowiedniej aplikacji na smartfonie – samochód otwiera się po prawidłowo przeprowadzonej aktywacji, kierowca może go tankować na sugerowanych stacjach i korzystając z wygodnej nawigacji, bez trudu dotrzeć w wybrany punkt miasta. Obsługa pojazdów jest zatem bardzo prosta, a minuta jazdy (w zależności od wybranej firmy) kosztuje już 50-90 groszy. Wynajem samochodów w tej formie to nie tylko spora wygoda, ale i oszczędności – opłaty pobierane są wyłącznie wówczas, gdy z samochodu korzystasz, a dodatkowo możesz nim bezpłatnie parkować w centrum miasta.

hulajnoga na minuty

Hulajnogą po krakowskich szlakach

Najwyższą pozycję wśród pojazdów do poruszania się po miastach zajęły ostatnimi laty hulajnogi elektryczne. Ich popularność nie dziwi – są niewielkie, łatwo przemknąć nimi przez miejski zgiełk, a przy okazji ich obsługa nie wymaga szczególnych umiejętności. Ważne jest jednak dostosowanie się do zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się tą formą transportu. W Krakowie do dyspozycji jest wiele różnych rozwiązań w tym zakresie – sprzęt wielu różnych firm (BOLT, LIME czy TIER) rozproszony jest po całym mieście.

Podobnie jak w przypadku samochodów, jednośladami dotrzeć można w dowolne miejsce na mapie miasta, a wszystko to z pomocą łatwych w obsłudze aplikacji. W zależności od wybranej opcji, konieczne będzie podanie określonych danych osobowych, akceptacja regulaminu i deklaracja o użytkowaniu urządzeń przez osoby pełnoletnie. Aby znaleźć transport można skorzystać z Google Maps, które oferują lokalizację hulajnóg w naszej najbliższej okolicy np. w pobliżu naszego Hotelu, a przy okazji można dzięki nim poznać szacunkowy koszt planowanego przejazdu. Na ogół minuta jazdy kosztuje od ok. 50/59gr (samo odblokowanie pojazdu to koszt od 2,60 zł), można również wykupić czasowy karnet lub bezpłatnie zarezerwować hulajnogę.

Odkrywaj uroki Krakowa na dwóch kółkach

Kraków to pierwsze z polskich miast, które wprowadziło już w 2008 roku rowery na minuty. Obecnie w naszym mieście dostępnych jest kilka wariantów wynajmu jednośladów, w tym zielone rowery elektryczne BOLT (dostępne na podobnej zasadzie jak hulajnogi), którymi można poruszać się już od 90 gr za minutę. Zainstalowany w nich system rowerowy pozwala poruszać się swobodnie po centrum miasta, a free float zapewnia wygodne parkowanie. Władze miejskie udostępniły również rowery na wypożyczenie w systemach Park-e-Bike i LajkBajk, z których warto skorzystać przy dłuższym pobycie w Krakowie.

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

 

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: