EU

Najlepsze filmowe festiwale w Krakowie

Kraków, jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, nie tylko przyciąga turystów swoimi zabytkami i historią, ale także jest punktem obowiązkowym dla pasjonatów kina. Miasto to słynie ze znakomitych festiwali filmowych, które gromadzą zarówno polskich twórców, jak i międzynarodowe talenty. Jeśli jesteś kinomaniakiem, to Kraków jest miejscem, w którym warto być, aby cieszyć się najlepszymi filmowymi doświadczeniami. Przedstawiamy festiwale w Krakowie, które z pewnością zaspokoją Twoje pragnienie odkrywania nowych światów przez obiektyw kamery.

Spis treści:

kina studyjne w krakowie

Jakie festiwale w Krakowie dla miłośników kina?

Osoby zainteresowane kulturą i sztuką doskonale wiedzą, że Kraków i festiwale to słowa, które często można spotkać obok siebie. Miasto przyciąga miłośników dobrej muzyki, filmów, obrazów, a także twórców i artystów. Możemy uczestniczyć w festiwalach muzycznych, jak na przykład Summer Jazz Festival Kraków, festiwalach tańca oraz w różnorodnych spektaklach i wystawach.

Ale i dla fanów kina znajdą się ciekawe propozycje. Wśród godnych polecenia opcji musiały znaleźć się festiwale, takie jak Mastercard OFF CAMERA i Krakowski Festiwal Filmowy. To takie wydarzenia, których żaden kinomaniak nie może przegapić.

Festiwal Mastercard OFF CAMERA

Jedną z najpopularniejszych imprez filmowych, jakie mają miejsce w Krakowie, jest Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF CAMERA. Wydarzenie już od 2008 roku przyciąga wybitnych gości i fanów filmów, poruszając ważne i aktualne tematy oraz odznaczając istotne dzieła. Festiwal zabiera widzów w niezwykłą podróż po filmowych gatunkach, oferując również spotkanie z najlepszymi twórcami na świecie.

W programie nie zabrakło miejsca na prestiżowe konkursy dla twórców. Co roku, festiwal OFF CAMERA przyznaje Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy podczas Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Dodatkowo rodzime produkcje walczą o Nagrodę Dominiki Kulczyk & dFlights w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Festiwal oferuje również projekcje różnorodnych filmów. Dużą popularnością cieszą się sekcje poświęcone niezależnym, odważnym i niezwykle fascynującym produkcjom zza oceanu. Polska publiczność festiwalowa docenia również nagradzane i interesujące filmy, które może zobaczyć po raz pierwszy na dużym ekranie, właśnie na festiwalu Mastercard OFF CAMERA.

Krakowski Festiwal Filmowy

Oprócz Mastercard OFF CAMERA, jaki festiwal w Krakowie również gromadzi rzesze zwolenników? To bez wątpienia Krakowski Festiwal Filmowy. To jedno z najstarszych i najbardziej cenionych wydarzeń filmowych nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Festiwal skupia się na prezentacji filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i animowanych, które często wywołują burzę emocji i zapewniają niezapomniane wrażenia. Prezentacje odbywają się w ramach sekcji konkursowych oraz pokazów specjalnych.

Krakowski Festiwal Filmowy jest miejscem spotkań dla twórców, krytyków i publiczności zainteresowanej nowatorskimi i ambitnymi produkcjami. Oglądając filmy podczas tego festiwalu, można odkrywać różnorodność świata filmowego, doświadczać nowych form narracji i cieszyć się artystycznymi poszukiwaniami reżyserów. Uzupełnieniem festiwalu są wystawy, koncerty oraz pokazy plenerowe. Nic dziwnego, że miłośnicy kina od lat wpisują festiwal na listę najważniejszych imprez w kraju.

Jak widzisz, Kraków jest miejscem, w którym miłośnicy filmów mogą przeżyć prawdziwe kinowe przygody. Festiwal Mastercard OFF Camera oraz Krakowski Festiwal Filmowy to dwie znakomite okazje do odkrywania nowych talentów, unikalnych filmów i spotkań z twórcami. Dzięki filmowym festiwalom w Krakowie miasto staje się prawdziwym rajem dla kinomaniaków, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko rozrywki. Zapraszamy do udziału w tych festiwalach i czerpania radości z magicznego świata filmu, który w Krakowie ożywa na nowo.

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: