EU

Muzea w Krakowie – co warto zobaczyć?

Spis treści

Historia jest tym, co pasjonuje nas od wieków. Z zainteresowaniem śledzimy losy naszych przodków, obserwujemy, jakie przemiany przeszły zamieszkiwane przez nas tereny, a także poznajemy dawne tradycje, obrzędy i elementy kultury. Idealnym miejscem, w którym znajdziemy wszystkie te elementy, są muzea, które niezmiennie cieszą się ogromną frekwencją turystów zarówno w sezonie, jak i poza nim. Jakie muzea w Krakowie warto odwiedzić? Choć stolica Małopolski oferuje bardzo wiele w tym zakresie, można z łatwością wymienić kilka przykładowych miejsc, w które po prostu trzeba odwiedzić.

Jakie muzea w Krakowie zobaczyć poza sezonem?

Okres zimowy cechuje mniejsze natężenie turystów w porównaniu chociażby do późnej wiosny oraz lata – i jest to idealny czas na to, by odwiedzić miejsca, które w sezonie są po prostu oblegane, przez co stają się wprost nieatrakcyjne. Gdzie warto się wybrać? Jakie muzea w Krakowie zobaczyć, gdy warunki temu sprzyjają?

Zamek Królewski na Wawelu

Obowiązkowy punkt w planie zwiedzania Krakowa. Zamek Królewski jest miejscem, w którym spoczywają polscy królowie (oraz inne zasłużone osoby), jednak zwiedzającym oferuje znacznie więcej. Znajdziesz tu wykwintne królewskie komnaty, w których czas jakby się zatrzymał. Poczujesz na karku oddech historii. Odwiedzisz niepowtarzalny dziedziniec, a także charakterystyczną Smoczą Jamę. Zdecydowanie jest tutaj co zwiedzać!

Gmach Główny Muzeum Narodowego

Jeśli chodzi o muzea, Kraków znajduje się w polskiej czołówce. W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego znajdziesz bardzo różnorodne wystawy – zarówno stałe, jak i tymczasowe – związane z wieloma dziedzinami historii.

Sztuka – najlepsze muzea w Krakowie

Stolica Małopolski oferuje również ciekawe miejsca do odwiedzenia dla wielbicieli sztuki. Pod tym względem można wskazać najlepsze muzea w Krakowie dedykowane malarstwu, rzeźbiarstwu oraz innym dziedzinom artystycznym. Bodaj najciekawsze z nich mieści się w Sukiennicach – niezwykle charakterystycznym miejscu na krakowskim Rynku Głównym. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku, bo o niej właśnie mowa, prezentuje dzieła sztuki, których pochodzenie datowane jest nie tylko na XIX wiek, ale również na XVIII.

Innym muzeum związanym ze sztuką jest Dom Jana Matejki, w którym znajduje się ponad 6000 eksponatów, wśród których ciekawą pozycję stanowią osobiste przedmioty artysty, jego szkice, listy do bliskich oraz pamiątki.

Sztuka to nie tylko malarstwo, czy rzeźba – będąc w Krakowie warto zobaczyć Pracownię i Muzeum Witrażu. Sama pracownia stanowi niebywale ciekawe miejsce, ponieważ została uruchomiona w 1902 roku! Jeśli ją odwiedzisz, będziesz mógł nie tylko obejrzeć gotowe witraże, ale również poobserwować mistrzów przy pracy, a także posłuchać o tym, jak te dzieła powstają krok po kroku.

Wielbicielom sztuki współczesnej proponujemy zaś MOCAK – czyli Muzeum Sztuki Współczesnej mieszczącej się w wyjątkowym miejscu, bowiem na terenie dawnej Fabryki Schindlera (znanej w szczególności z filmu “Lista Schindlera” z 1993 roku).

Podsumowując – jakie są najlepsze muzea w Krakowie? Oczywiście takie, w których znajdziesz dokładnie to, co Cię pasjonuje. Ponieważ każdy z nas jest inny, każdy będzie szukać zupełnie innego rodzaju wystaw oraz ekspozycji. Najlepiej jednak wybrać się do Krakowa i samodzielnie poszukać miejsc, które zrobią na Tobie niezapomniane wrażenie! Niezależnie od tego, czy pasjonujesz się historią, sztuką, czy też inną dowolną dziedziną – na Twojej liście miejsc wartych do odwiedzenia w Krakowie znajdzie się wiele wyjątkowych placówek.

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

 

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: