EU

Letnie festiwale i koncerty w Krakowie 2023

Kraków to miasto tętniące życiem. Ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Można w nim zwiedzić zarówno historyczne zabytki oraz korzystać z nowoczesnych punktów rozrywki, np. escape roomów, kina czy kręgli. Przez cały rok odbywają się w nim liczne koncerty i festiwale, które przyciągają nie tylko mieszkańców, ale również turystów. Każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

Lato 2023 roku będzie w Krakowie równie intensywne, jak w minionych latach. Już teraz kalendarz imprez jest zapełniony, a jeszcze wiele atrakcji może zostać ogłoszonych. Na co warto się wybrać? Który festiwal przyciąga największe tłumy?

letnie koncerty w krakowie

Spis treści:

Letnie koncerty i festiwale w Krakowie

Letnie festiwale w Krakowie zawsze przyciągają tłumy. Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się festiwal muzyczny Letnie Brzmienia, na którym pojawi się plejada gwiazd: Zalewski, Brodka, Nosowska, Margaret, Natalia Przybysz, Babie Lato, Vito Bambino, Kacperczyk, Zalia, Jucho, Bovska, Ignacy oraz Ars Latrans Orchestra. Jest to czwarta edycja wakacyjnej trasy koncertowej, wypełniona najlepszą polską muzyką. Najgorętsze nazwiska muzyczne przez dwa dni będą rozgrzewać publiczność zgromadzoną w Centrum Sportu Parkowa. Oprócz koncertów przygotowane będą liczne interaktywne wydarzenia dla zgromadzonej widowni.

Kolejny letni festiwal muzyczny w Krakowie to kolejna edycja Rockowizny. W dniach 25-26 sierpnia przy Tauron Arenie wystąpią T.Love, Organek, Mery Spolsky, Łydka Grubasa, Sztywny Pal Azji, Big Cyc, Kult, Nocny Kochanek, Happysad, Blenders, Zenek Kupatasa oraz Pull The Wire. Mocne rockowe brzmienia na zielonych terenach Tauron Areny to świetna okazja na spędzenie czasu w doborowym towarzystwie. W trakcie imprezy można posilić się w jednym z wielu foodtracków serwujących najróżniejsze przysmaki. Festiwal zapewnia sentymentalną podróż w czasie.

Od 2 lipca do 2 września w Centrum Kongresowym ICE odbywać się będzie 28. edycja Summer Jazz Festival. Imprezę rozpocznie tradycyjna Niedziela Nowoorleańska, a zwieńczy ją specjalny koncert w dniu 10. rocznicy śmierci Jarka Śmietany, znanego polskiego gitarzysty jazzowego i kompozytora. Na scenie wystąpi również Marcus Miller, dwukrotny laureat Grammy, który współpracował z takimi nazwiskami jak Eric Clapton, Aretha Franklin czy Carlos Santana. W Krakowskiej Filharmonii odbędzie się także koncert „latynoskiego szarlatana klawiatury”, laureata Grammy, pochodzącego z Dominikany wirtuoza fortepiany – Michela Camilo.

Jakie imprezy są zaplanowane na 2023 rok?

Rok 2023 obfituje w niezwykłe koncerty w Krakowie. 13 i 14 czerwca polską publiczność ponownie rozgrzeje Iron Maiden. Zespół po raz pierwszy zagrał w Polsce w 1986 roku, a później wielokrotnie powracał do naszego kraju. Koncerty organizowane w Tauron Arenie są częścią letniej, europejskiej trasy koncertowej pod nazwą The Future Past. Trasa skupia się na niewykonywanych wcześniej utworach z ostatniego studyjnego albumu Senjutsu, a także na kultowej płycie Somewhere In Time oraz pozostałych klasycznych kawałkach.

Festiwal Black or White łączy w sobie wyjątkowe spotkanie muzyczne, występy kabaretów oraz promocję informacji na temat nowotworów neuroendokrynnych. Całkowity dochód z imprezy jest przekazywany Fundacji Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii SU w Krakowie celem poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych pozostających pod opieką kliniki. Najnowszą edycję poprowadzi Ewa Drzyzga, a na scenie zagoszczą takie gwiazdy jak Grzegorz Turnau, Artur Andrus, Kabaret Hrabi, Olga Szomańska, Wojciech Myrczek, Prisca Agbo, Zespół Wokalny Colour Voices, Zespół Wokalny Starsi oraz Orkiestra Festiwalowa OF BOW pod dyrekcją Karola Pyki. Festiwal odbędzie się 10 czerwca w Klubie Studio.

Jeżeli interesują Cię koncerty letnie w Krakowie, to koniecznie zapoznaj się z dużą liczbą zaplanowanych imprez i korzystaj z uroków, jakie oferuje Ci miasto.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online
Zobacz wszystkie oferty