EU

Jak ubrać się na konferencję biznesową?

Chcielibyśmy mieć dla Ciebie krótką i jednoznaczną odpowiedź na pytanie o to, jak się ubrać na konferencję biznesową. Niestety ani klasyczna elegancja, ani business-casual to już nie jest uniwersalna odpowiedź na każdą okazję. Aby nie popełnić faux-pas i nie czuć się niezręcznie przez całe spotkanie musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów. Na podstawie naszego doświadczenia oraz obserwacji wielu przeprowadzonych w hotelu Grand Ascot konferencji podpowiemy Ci, jak podjąć najlepszą decyzję, byś mógł czuć się na miejscu w czasie wydarzenia i wyglądać naprawdę elegancko.

Spis treści:

jak ubrać się na konferencję

Jak się ubrać na konferencję lub spotkanie biznesowe?

Na początku musisz odnaleźć się na dwóch skalach – skali elegancji i skali wyróżnienia. Pierwsza wyznaczy Ci, czy lepiej założyć na siebie pełny garnitur lub garsonkę, czy może koszulę bez krawata lub koktajlową sukienkę. Druga natomiast dotyczy Ciebie – czy chcesz przyciągnąć do siebie spojrzenia? A może ze względu na Twoją rolę odpowiednio będzie nie wyróżniać się w tłumie? Jeżeli znajdziesz odpowiedzi na te pytania, pozostaje tylko otworzyć szafę i przygotować strój na konferencję.

Elegancko czy swobodnie? Oceń charakter spotkania

Jak się ubrać na spotkanie biznesowe? Dobre wyczucie nastroju wydarzenia to klucz do sukcesu. Aby ocenić, jak bardzo formalny strój wybrać, weź pod uwagę następujące okoliczności:

  • Tematyka konferencji. Czy jest to konferencja otwarta, dla wszystkich chętnych słuchaczy, czy prywatne spotkanie firmy? Konferencje towarzyskie, polegające na wymianie informacji, dzieleniu się doświadczeniem czy następujących po sobie prezentacjach pozwalają na luźniejszy dress code. Natomiast wszelkiego rodzaju jubileusze, oświadczenia firmowe, tematyczne wydarzenia mające wyraźnego gospodarza jako gwiazdę wieczoru wymagać będą większej elegancji. W ten sposób wyrażasz szacunek do organizatora.
  • Prelegenci i goście. Kogo możesz spotkać na wydarzeniu? Koszula i spodnie w stylu swobodnym nadadzą się na spotkanie z osobami z branży i innymi biznesmenami, z którymi urządzicie burzę mózgów. Jednak kiedy spotykasz wielkie osobistości, znane nazwiska czy ludzi wysoko postawionych, możesz boleśnie odczuć brak marynarki.
  • PR konferencji. Sam język, jakim posługuje się organizator, może Ci wiele podpowiedzieć. Chociażby nazwa wydarzenia w formie swobodnego, zachęcającego hasła daje Ci zielone światło na zostawienie spinek do mankietów w domu, w przeciwieństwie do bardziej oficjalnie brzmiącego “spotkania z…”. Czujesz również różnicę między “serdecznie zapraszamy” a “do zobaczenia!”. Jeżeli konferencja ma swoje plakaty lub jest zapowiadana w social mediach, zwróć uwagę na towarzyszące promocji zdjęcia – mogą one zdradzać, co zastaniesz na miejscu.

Wyróżniać się czy nie wyróżniać?

W tym przypadku odpowiedź znajdziesz, myśląc o tych czynnikach:

  • Wielkość spotkania. Im więcej ludzi, tym bardziej musisz się nagimnastykować, aby przyciągnąć uwagę i zostać zapamiętanym, natomiast przy mniejszych spotkaniach łatwo o przesadę. W hotelu Grand Ascot organizowane są konferencje różnych rozmiarów: dla kilku osób, około 20 lub nawet 100. Najczęściej to właśnie w największym gronie warto zaszaleć z ciekawym dodatkiem lub niebanalnym kolorem. Na mniejsze spotkania, te do 20 osób, lepiej postawić na klasykę – czerń, biel, granat jako stylowe i sprawdzone opcje.
  • Twoja rola i cel. Jeżeli za cel masz zdobycie koneksji, znajomości i zapadnięcie w pamięć innym uczestnikom, wyjątkowa biżuteria czy kolorowe skarpetki do garnituru pomogą Ci zostać tym, którego wizytówkę zachowuje się na dłużej – oczywiście jeśli te elementy są spójne z charakterem Twojej marki osobistej. Natomiast jeśli dopiero rozwijasz skrzydła i na początek chcesz zostać w roli słuchacza, klasyka da Ci poczucie bezpieczeństwa i swobody.

Pamiętaj o podstawach!

Obojętnie czy ostatecznie wybierasz ekstrawagancką elegancję czy swobodną klasykę, obowiązują podstawowe zasady dress-code, takie jak stonowany makijaż, stosownie zakrywający ubiór (długi rękaw u mężczyzn, zakryte palce u stóp w damskim obuwiu itp.), nieprzesadna ilość dodatków. Jeżeli pamiętasz o dobrym smaku, podjęcie pozostałych decyzji pozostaje gwarancją sukcesu.

Zarezerwuj już dziś sale konferencyjne w Grand Ascot!

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: