Jak korzystać z sauny w hotelu?

Wybierasz się niebawem na urlop i zamierzasz postawić na hotel z sauną? Kraków ma w tym przypadku naprawdę sporo do zaoferowania. Pamiętaj jednak, że będąc w takim miejscu, zanim postanowisz skorzystać z sauny – powinieneś zapoznać się z podstawowymi zasadami, jakie każdego obowiązują. Zastanawiasz się, co powinieneś wiedzieć na ten temat? Podpowiadamy!

Strefa spa w hotelu Grand Ascot w centrum Krakowa

Dlaczego warto postawić na hotel z sauną?

Jesteś zmęczony codziennymi obowiązkami i marzy Ci się urlop, podczas którego zregenerujesz swój organizm – odpoczniesz i nabierzesz siły? Powinieneś zastanowić się nad tym, aby wybrać hotel z sauną. Kraków ma wiele obiektów, które dysponują tego typu udogodnieniami – każdy więc bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Co takiego daje hotel z sauną? Pobyt w takim miejscu to absolutny relaks, ale także wiele dodatkowych korzyści zdrowotnych. Korzystanie z sauny pozwala oczyścić organizm i pozbyć się z niego szkodliwych toksyn. Ponadto można także usunąć ze swojego ciała nadmiar wody – wszystko dzięki podwyższonej temperaturze oddziałujące na ciało.

Sauna w hotelu – jak korzystać z takiego udogodnienia?

Podstawą, jeżeli chodzi o korzystanie z sauny – każdej, nie tylko hotelowej – jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim przed wejściem do niej należy powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz bardzo ciężkich posiłków. Możesz udać się do sauny po obiedzie, ale warto odczekać wówczas około godziny – w tym czasie Twój organizm zdąży wszystko przetrawić i będziesz czuć się lepiej.

Oprócz tego warto pamiętać o ściągnięciu swojego ubrania, ale także:

  • zegarka,
  • biżuterii,
  • okularów lub szkieł kontaktowych.

Biżuteria podczas takiego seansu mogłaby się rozgrzać i poparzyć Twoje ciało. Z kolei soczewki kontaktowe w takim miejscu mogłyby negatywnie oddziaływać na oczy, czego zdecydowanie warto unikać.

Wstydzisz się przy obcych osobach występować całkowicie bez ubrania? W takim przypadku warto wykorzystać bardzo cienki, bawełniany ręcznik. Będzie on delikatnie zakrywać Twoje ciało, a jednocześnie nie sprawi, że Tobie będzie zbyt gorąco.

Higiena – podstawa podczas korzystania z sauny

Zarezerwowałeś hotel z sauną i zastanawiasz się, czy jest coś, o co powinieneś bezwzględnie zadbać? Owszem – jest to podstawowa higiena. Oznacza to, że zanim zdecydujesz się na wejście do sauny – powinieneś się wykąpać. Jest to bardzo ważne nawet wtedy, kiedy rano się kąpałeś, a chcesz skorzystać z sauny kilka godzin później. W ten sposób oczyścisz dokładnie swoje ciało m.in. z różnych kosmetyków. Kąpiel jest bardzo ważna także po zakończonym relaksie w wysokiej temperaturze – o tym jednak najprawdopodobniej przekonasz się sam.

Sauna w hotelu – jak korzystać, aby maksymalnie się zrelaksować?

Hotel z sauną to doskonały pomysł, jeżeli zależy Ci na maksymalnym odprężeniu. To jednak jest możliwe, kiedy wszyscy, którzy korzystają z tego miejsca stosują się do ogólnie przyjętych zasad.

Sauna to miejsce, w którym warto zachować ciszę – większość osób to właśnie jej potrzebuje do pełnego odprężenia. Oczywiście, jeżeli wybierasz się tylko ze swoimi znajomymi i nie ma w środku nikogo więcej, to możecie toczyć ze sobą luźne pogawędki. Natomiast, kiedy towarzyszy Wam więcej gości hotelowych – warto zapytać ich, czy Wasze rozmowy im nie przeszkadzają.

Nie miałeś nigdy okazji, aby skorzystać z sauny? Warto się przełamać i spróbować ten pierwszy raz. Zarezerwuj hotel z sauną w Krakowie i przekonaj się, że można odpoczywać jeszcze bardziej – naprawdę warto!

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online
Zobacz wszystkie oferty