EU

Gdzie zwiedzić Kraków rowerem – trasy rowerowe

Kraków to jedno z najczęściej wybieranych przez turystów miasto. Ma bardzo dużo ciekawych atrakcji historycznych, piękną architekturę oraz nowoczesne galerie i multipleksy, a także modne kluby i restauracje z pyszną kuchnią. Na zwiedzanie miasta oraz jego okolic potrzeba kilku dni, aby na spokojnie zobaczyć ważne miejsca i delektować się klimatem stolicy Małopolski.

Zwiedzać miasto można na wiele sposobów. Jeżdżąc własnym autem, co jednak nie jest wygodne, gdyż ulice bywają zakorkowane i trzeba szukać parkingów. Kraków posiada także sprawną komunikację miejską, w skład której wchodzą autobusy i tramwaje. Oczywiście dostępne są liczne taksówki, które można zamówić telefoniczne bądź przez aplikacje. My jednak zachęcamy do wykorzystania licznych tras rowerowych w Krakowie.

trasy rowerowe w krakowie

Najciekawsze krakowskie trasy rowerowe

Zwiedzanie Krakowa rowerem to świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zaczyna się robić ciepło i dni są coraz dłuższe. Jazda rowerem pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie – zwiększasz wydolność tlenową i poprawiasz kondycję, usprawnia serce i wzmacnia organizm, a także relaksuje i poprawia humor, bo w ciele zaczynają krążyć endorfiny. Jest to również tani środek lokomocji, którym łatwo ominiesz korki, tym samym zaoszczędzisz pieniądze oraz czas. Nie musisz też szukać wolnego miejsca na parkingu, o które może być ciężko przy popularnych atrakcjach turystycznych.

W Krakowie występują liczne trasy rowerowe, dzięki którym lepiej poznasz miasto i zobaczysz wiele ciekawych miejsc. Zachęcamy do pobrania aplikacji Rowerowa Małopolska, która z pewnością ułatwi Ci zwiedzanie. Nie masz swojego roweru? Nie przejmuj się! Możesz skorzystać z wypożyczalni. Przez Kraków przebiegają trzy długodystansowe trasy rowerowe, które są szkieletem do krótszych tras i dróg rowerowych. Przez miasto mają ten sam przebieg, ale docelowo prowadzą w różne miejsca. Są to: Wiślana Trasa Rowerowa, EuroVelo 11 oraz VeloMetropolis

krakowskie trasy rowerowe

Gdzie warto wybrać się rowerem w Krakowie?

Jedną z częściej wybieranych tras rowerowych jest ta wzdłuż Wisły, prowadząca do klasztoru w Tyńcu. Jest to bardzo prosta droga, a największym wyzwaniem jest wjechanie rowerem na wysokość obwałowań. Jadąc tą trasą masz okazję podziwiać przyrodę, zobaczyć Wawel od strony rzeki, ruiny byłego nazistowskiego zamku w Przegorzałach i klasztor kamedułów na Bielanach, aby w końcu dotrzeć do tynieckiego klasztoru. W murach benedyktyńskiego opactwa masz okazję napić się kawy oraz kupić lokalne wyroby.

Jeżeli masz ochotę na dłuższą wyprawę, to polecamy trasę rowerową do Nowej Huty. Zaczynając pod Wawelem i kierując się w stronę Doliny Dłubni przez Bulwary Wiślane, Kazimierz, Klasztor Cystersów, Kopiec Wandy, Plac Centralny, Zalew Nowohucki i Dworek Matejki, to w dwie strony możesz pokonać nawet 30- 40 km. A to nie wszystkie atrakcje, które czekają na Ciebie na tej trasie! Niesamowita architektura Nowej Huty, klimatyczne bary, zielone Łąki Nowohuckie czy neony świetlne to kolejny punkty, które na pewno Cię zachwycą.

Atrakcyjną trasą rowerową jest Szlak Orlich Gniazd do Zamku Tenczyn. Cały szlak ma około 190 km, jednak możesz skrócić drogę, aby zrobić jednodniową wycieczkę. Jeśli zaczniesz jazdę przy pętli tramwajowej Bronowice, gdzie zaczyna się Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd (oznaczony czerwonym kolorem), to szybko wyjedziesz z zabetonowanego miasta i będziesz mógł się cieszyć bliskością natury, jadąc przez pola, łąki i lasy. Po drodze możesz zobaczyć Pałac Radziwiłłów w Balicach oraz lasy Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

W Grand Ascot masz możliwość wypożyczenia roweru:

  • Wypożyczenie roweru do 1h: 15,00 zł
  • Wypożyczenie roweru do 4h: 20,00 zł
  • Wypożyczenie roweru cały dzień: 40,00 zł

Skoro wiesz już gdzie wybrać się rowerem w Krakowie, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął zwiedzać historyczne miasto i jego okolice.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online
Zobacz wszystkie oferty