EU

Co zwiedzić na obrzeżach Krakowa?

Spis treści

Kraków to miejsce uwielbiane przez turystów z całego świata. Można w nim zobaczyć wiele pięknych i ciekawych miejsc, takich jak Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego czy ZOO. Będąc w tym popularnym mieście szkoda nie wykorzystać okazji i nie zwiedzić pozostałych atrakcji turystycznych, które znajdują się na jego obrzeżach. Jeśli nie posiadasz własnego samochodu, nie rezygnuj z wycieczki. Możesz skorzystać z autobusów, które kursują na obrzeża Krakowa.

Co warto zobaczyć na obrzeżach krakowa

Popularne atrakcje turystyczne na obrzeżach Krakowa

Gdzie jechać na obrzeża Krakowa, aby zobaczyć interesujące zabytki? Dwa najpopularniejsze miejsca, które są znane na świecie, to kopalnia soli w Wieliczce oraz obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia soli kamiennej „Wieliczka” posiada trasę górniczą oraz turystyczną. Udając się na wycieczkę, będziesz miał okazję zobaczyć jeziora solankowe i podziemne komory. Jednym z najpiękniejszych miejsc jest wyjątkowa kaplica św. Kingi. Dowiesz się również w jaki sposób dawniej wydobywano i transportowano sól. Zejdziesz na głębokość 135 m i pokonasz 3,5 km. W 2022 roku kopalnię zwiedziło prawie milion sto dwadzieścia tysięcy osób ze 179 krajów. Będąc w Wieliczce masz również okazję skorzystać z tężni solankowej, przy której odetchniesz pełną piersią i ukoisz nerwy.

Auschwitz-Birkenau

Obóz zagłady w Oświęcimiu, Auschwitz-Birkenau, to ważny punkt na mapie Polski. W 1979 roku, jako jedyny niemiecki obóz koncentracyjny, został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie nie jest zalecane dla dzieci poniżej 14. roku życia. Jest to miejsce, które pozwala skonfrontować swoje wyobrażenia o człowieku z pozostałościami z Auschwitz. Dzięki wizycie w muzeum lepiej zrozumiesz historię powojennej Europy, poznasz piekło przez jakie przechodzili więźniowie.

Klasztor Benedyktynów w Tyńcu

Najstarszym istniejącym w Polsce klasztorem jest opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Jest to świetne miejsce na wycieczkę rowerową wzdłuż Wisły. Klasztor otwarty jest dla turystów, którzy mogą spacerować po licznych ścieżkach, zwiedzić Muzeum Opactwa, korzystać z warsztatów organizowanych w Domu Gości, uczestniczyć we Mszy Świętej, znaleźć miejsce do medytacji i wyciszenia, a także usiąść w restauracji lub kawiarni bądź skorzystać z księgarni i sklepu z produktami Benedyktyńskimi. Z ciekawostek możemy dodać, że akcja „Krzyżaków” Sienkiewicza zaczyna się właśnie w Tyńcu.

Niepołomice

W okolicy Krakowa, a dokładniej w Niepołomicach, znajduje się kolejny królewski zamek, zwany „małym Wawelem”. Służył on urzędującym władcom za rezydencję, kiedy udawali się na polowania do pobliskiej Puszczy Niepołomickiej. Został wybudowany w pierwszej połowie XIV wieku jako budowla obronna. Przyjmowano na nim poselstwa, odbywały się zjazdy koronne i sądy nadworne. W XVI wieku przebudowano go na styl renesansowy. W latach 1991 – 2007 przeprowadzono prace konserwatorskie, które przywrócił rezydencji dawny blask.

Dolinki Krakowskie

Jeżeli masz ochotę pospacerować na łonie natury, to na północny-zachód od Krakowa znajdują się Dolinki Krakowskie. Znajdują się na terenie parku krajobrazowego, gdzie można podziwiać liczne potoki i zbocza wapienne. Wszystkich dolinek jest kilkanaście, jednak kilka z nich zostało objętych ochroną, a na ich terenie powstały rezerwaty. Najdłuższa i najbardziej popularna jest Dolina Będkowska, co weekend przyciąga tłumy. Dolina Racławki idealnie nadaje się do spokojnych spacerów. Gęsty buczynowy las oraz szumiący potok zachęcają do relaksu. Na terenie Doliny Bolechowickiej znajduje się imponująca Brama Bolechowicka z dwoma potężnymi filarami.

Mamy nadzieję, że już wiesz co zobaczyć na obrzeżach Krakowa i skorzystasz z wielu kuszących atrakcji.

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

 

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: