Chrzciny w hotelu – czy to dobry pomysł?

Powitanie na świecie nowego członka rodziny zasługuje na odpowiednią celebrację w gronie najbliższych osób. Wielu świeżo upieczonych rodziców staje jednak przed dylematem czy zorganizować chrzciny w domu czy w lokalu a coraz popularniejsze staje się urządzanie takiego przyjęcia właśnie w restauracji lub hotelu. Przyjrzyjmy się bliżej temu pomysłowi i poznajmy jego główne zalety.

chrzciny w lokalu

Czy warto zorganizować chrzciny w lokalu?

Przez wiele dekad przyjęcia z okazji chrzcin były organizowane w domach, gdzie zapraszano rodzinę oraz przyjaciół. Jednak od niedawna wynajmowanie hotelu lub restauracji na chrzciny cieszy się coraz większym powodzeniem wśród młodych rodziców. Wcale się temu nie dziwimy! Pierwszą z zalet organizacji chrzcin w lokalu jest możliwość zaproszenia dużej ilości gości. Dokonując takiego wyboru nie musimy się martwić o to, czy wszystkie osoby pomieszczą się w naszych czterech kątach.

Jeśli chcemy zorganizować naprawdę huczne przyjęcie możemy wybrać lokal, który posiada dużą salę. Z kolei jeżeli planujemy kolację jedynie dla kilku lub kilkunastu osób warto zdecydować się na nieco bardziej kameralne pomieszczenie. Na szczęście restauracje i hotele posiadają na tyle zróżnicowaną ofertę, że każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Zobacz sale na uroczystości rodzinne w Grand Ascot Hotel!

Zalety organizacji chrzcin w hotelu

Nie da się ukryć, że jednym z największych plusów organizacji chrzcin w hotelu jest wygoda. Urządzając przyjęcie w domu cała odpowiedzialność za wydarzenie spada na nas – musimy zadbać o każdy najmniejszy szczegół, co pochłania wiele czasu i może być niezwykle stresujące.

Nawet jeżeli zdecydujemy się na zaproszenie niewielu gości musimy dokładnie posprzątać, przygotować dla nich główne posiłki, przekąski, napoje, a także zatroszczyć się o to, by na stole niczego nie brakowało w trakcie trwania całego przyjęcia. W rezultacie nie spędzamy czasu z naszą rodziną i znajomymi, a krzątamy się jedynie między kuchnią a gośćmi. To znacznie utrudnia cieszenie się wyjątkowym wydarzeniem, jakim jest chrzest dziecka.

Z kolei w restauracji czy hotelu organizacja spoczywa na barkach profesjonalistów. Co więcej, mamy pewność, że nasi goście otrzymają pyszne dania przygotowane przez doświadczonych kucharzy. Decydując się na organizację chrzcin w hotelu lub restauracji unikniemy również martwienia się o przygotowanie menu, które będzie dopasowane do różnorodnych preferencji kulinarnych naszych gości. Podczas kolacji, która ma miejsce w lokalu wszystkie osoby będą mogły wybrać takie dania jakie im odpowiadają, np. wegetariańskie czy bezglutenowe.

Wygodne rozwiązanie dla rodziców i gości

Kolejną zaletą organizacji chrzcin w lokalu jest to, że możemy wybrać miejsce, które znajduje się blisko kościoła, w którym chrzcimy dziecko. To znacznie oszczędzi czas na dojazd, a nasi goście będą mogli przeznaczyć więcej czasu na świętowanie. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie przyjęcia w hotelu, rodzina i znajomi z dalszych okolic będą także mogli zatrzymać się na noc w tym samym miejscu, co znacznie zwiększy komfort ich podróży.

Powinniśmy również pamiętać, iż w zależności od wyboru miejsca na przyjęcie nasi goście będą mogli cieszyć się dodatkowymi atrakcjami. Wiele hoteli oraz restauracji oferuje bowiem m.in. plac lub salę zabaw dla najmłodszych, budki do robienia zdjęć czy też piękne zielone tereny, gdzie można cieszyć się rozmową z najbliższymi na świeżym powietrzu. Hotele i restauracje często zapewniają również możliwość wynajmu profesjonalnego animatora lub opiekuna do dzieci, który zapewni im mnóstwo zabawy w trakcie trwania przyjęcia.

W naszej ofercie pokoi znajdują się także rodzinne apartamenty, które polecamy Państwa uwadze.

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online
Zobacz wszystkie oferty