EU

AirTag, czyli rozwiązanie Apple dla podróżnych – hit czy kit?

Wakacje, weekendowe eskapady na łono natury lub na podbój niezwykłych miast, wyjazdy służbowe, codzienne dojazdy do szkoły, pracy czy odwiedziny u przyjaciół i rodziny – podróże małe i duże to nieodłączny element życia każdego z nas. Przy każdej z tych okazji towarzyszy nam walizka, plecak, torba lub inny funkcjonalny bagaż. Niestety pomimo licznych zalet, które oferują chwile spędzone w drodze, zdarza nam się zgubienie ważnych dla nas rzeczy. Czy istnieje jakiś sposób, aby nasze bagaże pozostały bezpieczne i łatwe do odnalezienia? Odpowiedzią może okazać się AirTag – poręczny lokalizator opracowany przez markę Apple.

Spis treści:

Bagaż pod kontrolą. Czym jest AirTag?

AirTag to niewielkie, inteligentne urządzenia lokalizacyjne. Forma AirTaga jest bardzo poręczna – to niewielki, metalowy okrąg z osłonką z plastiku o średnicy ok. 3,2 cm i wadze ok. 11g. Małe rozmiary pozwalają monitorować z jego pomocą bardzo różnorodne przedmioty, lokalizator zmieści się bowiem w portfelu, walizce, torbie na laptopa, kosmetyczce plażowej czy przy obroży pupila. Jak zapewnia producent, AirTag jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, wodę (do głębokości metra w czasie do 30 minut) czy pył. Będzie to zatem nieoceniony pomocnik podczas wielu wypraw.

airtag

Jak działa AirTag?

Włożony do bagażu (lub przyczepiony z pomocą akcesoriów) lokalizator można na bieżąco śledzić za pośrednictwem aplikacji. Jego zasięg to od 10-30 m. Dzięki temu rozwiązaniu, można łatwo ustalić miejsce ważnych dla nas rzeczy uzyskując dokładne określenie odległości i kierunku, w którym musimy podążać do naszej zguby. Obsługa AirTaga nie zużywa dużo energii i danych, dlatego też bateria w urządzeniu wytrzymuje ok. 12 miesięcy, a jej wymiana nie stanowi większego problemu.

Działanie AirTaga opiera się na dwóch modułach komunikacji – Bluetooth oraz NFC i funkcjonuje w połączeniu z produktami Apple, ale i urządzeniami z Androidem (z pomocą Tracker detector – wykrywacza śledzenia). Wymaga włączonej aplikacji Lokalizator, uruchomionej funkcji Bluetooth, dobrego połączenia z Internetem (Wi-Fi lub siecią komórkową) oraz włączonej usługi lokalizacji. Po podpięciu do aplikacji można z powodzeniem śledzić dowolną ilość lokalizatorów. Cały proces lokalizacji jest szyfrowany, a informację o przedmiocie otrzymuje tylko jego właściciel. Wszelkie dane na temat śledzenia nie są przechowywane w pamięci urządzenia, zatem dostępu do nich nie ma nawet producent.

Komu przyda się AirTag?

Zastosowanie lokalizatorów jest bardzo obszerne, a stały się one szczególnie popularne wśród podróżnych i turystów, gdyż umożliwiły szybką lokalizację zagubionych bagaży. Są one doskonałym sposobem na zabezpieczenie cennych przedmiotów na lotnisku czy dworcu, ale i tych pozostawianych w hotelu, restauracjach lub innych podróżnych destynacjach. AirTag stosowany jest często przez osoby, którym zdarza się gubienie rzeczy na co dzień, ale i chętnie wybierany jest jako upominek dla miłośników podróży lub zapominalskich. Urządzenia te oferują wiele ciekawych akcesoriów poszerzających zakres ich użytkowania, dlatego w zależności od potrzeb, mogą pełnić wiele ról i przydawać się w różnych okolicznościach.

AirTag – hit czy kit?

Łatwość obsługi, niewielkie gabaryty, a przy tym precyzja w lokalizacji oznaczonych AirTagiem przedmiotów to podstawowe zalety rozwiązania. Atutem jest również spory wybór akcesoriów np. breloków, pasków, etui z karabińczykiem czy etui z cienkim paskiem, które pozwalają wykorzystać urządzenie na wiele sposobów. Niestety warto mieć na uwadze, że w niektórych krajach i regionach funkcjonalność urządzeń może być mocno ograniczona, a zasięg urządzenia wynosi jedynie do 30 m. Pocieszające jest jednak to, że w sytuacji, gdy nasza zguba z przyczepionym AirTagiem zostanie znaleziona przez uczciwego znalazcę, użytkownika aplikacji, a my w umieścimy w niej nasze dane, może on z powodzeniem skontaktować się z nami w sprawie znaleziska.

Podsumowując, AirTag to ciekawy gadżet, który może okazać się niezwykle przydatny w podróży. Świadomość zabezpieczenia cennych przedmiotów pozwoli spać spokojnie, a wyprawy w nieznane staną się o wiele przyjemniejsze!

Rezerwuj pobyt w Krakowie

Kraków to miasto pełne atrakcji, imprez kulturalnych i spotkań. Warto zadbać o komfort pobytu i zarezerwować hotel w centrum Krakowa z parkingiem i udogodnieniami jak sala fitness czy sauna. Na naszej stronie zarezerwujesz pokoje i apartamenty ze śniadaniem w najlepszych cenach. Grand Ascot Hotel**** znajduje się 7 minut pieszo d Rynku Głównego w Krakowie.

Udogodnienia hotelu:

 • prywatny parking – wymagana wcześniejsza rezerwacja
 • sauna & sala fitness
 • Restauracja Four
 • Wine & Spirits Bar by Grand Ascot
 • komfortowe pokoje i apartamenty wyposażone w Smart TV
 • wypożyczalnia rowerów
 • akceptowany pobyt zwierząt
 • bogaty bufet śniadaniowy z opcją wykupienia dodatkowego BOXU ŚNIADANIOWEGO
 • aktywnie prowadzimy BLOG-a z przydatnymi informacjami o Krakowie i podróżowaniu
 • oferty specjalne na naszej stronie
 • 10% zniżki na pobyt, po zapisie do newslettera
 • 4 sale konferencyjne – największa do 100 osób
 • imprezy firmowe i rodzinne

Zobacz pokoje:

Pokój dwuosobowy Kraków

Apartament dla rodziny w Krakowie

Apartament w Krakowie

Rezerwacje:

Rezerwuj hotel w centrum Krakowa

Rezerwuj oferty specjalne w Grand Ascot Hotel

 

-10% przy rezerwacji na naszej stronie

Rezerwacja online

Zyskaj rabat do 10%

Wybierz daty:

23 Lipca 2020
24 Lipca 2020

Napisz do nas: